19 maja odbędzie się XXI Bieg Skawiński. W związku z tym konieczne będzie czasowe wyłączenie z ruchu ulic na trasie biegu. Zmieni się także funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

W godzinach 14:00-16:45 zostaną zamknięte następujące drogi:

• Rynek, Żwirki i Wigury, Kublińskiego, Konopnickiej, Radziszowska, Radziszów (do kościoła).

Informujemy, że w związku z organizacją XXI Biegu Skawińskiego i związanymi z tym wydarzeniem zamknięciami dróg na trasie biegu, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na linii aglomeracyjnej nr 253 oraz linii gminnych przewozów pasażerskich S3:

•  Linia 253 zostanie skierowana w obu kierunkach na trasę czasowo zmienioną: Czerwone Maki P+R – … – przystanek Skawina Rzepnik – Skawina: ul. Krakowska – ul.   Pokoju (powrót: ul. Pokoju – ul. Korabnicka – ul. Popiełuszki – ul. Krakowska) – Rynek – ul. Mickiewicza – ul. Hallerów – Rzozów – Radziszów: ul. Kolejowa – ul. Brzegi – ul. Jana Pawła II – ul. Zadworze – przystanek Radziszów Zadworze – Wola Radziszowska Pętla;

Zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu przystanków:

• bez obsługi pozostaną przystanki: Skawina Cmentarz (tylko w kierunku Radziszowa), Skawina Popiełuszki, Skawina Ajka, Skawina Centrum Sportowe, Skawina Radziszowska, Skawina Groble, Skawina Os. Radziszowskie, Skawina Nad Potokiem, Radziszów Kamionna, Radziszów Centrum;
  • na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać przystanki: Skawina Cmentarz (tylko w kierunku Krakowa), Skawina Rynek, Skawina Szkoła, Skawina Sąd, Skawina Koncentraty, Rzozów Baseny, Rzozów I, Rzozów Skotnica, Rzozów Zagonnie, Rzozów PKP, Radziszów Kładka.

Trasa objazdowa będzie dotyczyć następujących kursów: z przystanku Czerwone Maki P+R z godz. 13:55 i 16:05; z przystanku Wola Radziszowska Pętla z godz. 14:50 i 17:00.

• Linia S będzie funkcjonowała na trasie objazdowej: od przystanku Skawina Korabniki do przystanku Skawina (pętla przy ul. Jana Pawła II) bez zmian, następnie ulicami Popiełuszki, Korabnicką do przystanku Skawina Rynek (zlokalizowanego przy ul. Pokoju), od przystanku Skawina Szkoła linia wróci na stałą trasę;

Zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu przystanków:

•  bez obsługi pozostanie przystanek:  Skawina Centrum Sportowe;
  •  przystanek Skawina Rynek będzie obsługiwany w lokalizacji przy ul. Pokoju.

Trasa objazdowa będzie dotyczyć kursów: z przystanku Skawina Korabniki z godz. 14:30, 15:15, 16:10, 16:55 oraz z przystanku Skawina SCK z 14:00, 14:55, 15:55, 16:25.

Rozkłady jazdy NIE zostaną zmienione. W imieniu organizatora przepraszamy za utrudnienia.

UKS Jedynka informuje również, że w tym roku nastąpiła korekta trasy biegu na rolkach - mapka w załączniku poniżej.

W imieniu organizatora przepraszamy za utrudnienia.

Źródło: UKS Jedynka/ ZTP w Krakowie/ Skawińska Komunikacja Gminna