W miniony weekend mnóstwo atrakcji czekało na mieszkańców Skawiny i okolic. I to nie tylko z okazji Dni Skawiny – w sobotę 8 czerwca odbył się VIII Otwarty Turniej Siatkarski z okazji 660-lecia Skawiny. Pasjonaci siatkówki mogli na hali przy liceum ogólnokształcącym oglądać zmagania siatkarskie, zacięte pojedynki i walkę o każdy punkt.


Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn z różnych regionów Małopolski i nie tylko: Pokłosie i Lotnicy z Krakowa, Zelina Jurków, Heron Feniks Przeworsk, Rapapara z Myślenic, Brzeskie Dziki, 2 drużyny z Rzeszowa – Lynx i KMT oraz trzy zespoły lokalne – ET Freestyle, Piękna i Bestie oraz Bengay Team.

Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, na trzech boiskach równocześnie. Do finału awansowały drużyny z pierwszych miejsc w grupach – Lotnicy, Pokłosie i Rapapara. Drużyny z drugich miejsc rozegrały „złotego seta” do 10 punktów o wejście do finału. Awans otrzymała drużyna Lynx Rzeszów. Po zaciętych pojedynkach półfinałowych drużyna Rapapara i Pokłosie zmierzyły się w walce o trzecie miejsce, a Lotnicy i Lynx Rzeszów o pierwsze. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 miejsce – Lotnicy Kraków
2 miejsce – Lynx Rzeszów
3 miejsce – Pokłosie Kraków
4 miejsce – Rapapara z Myślenic.

MVP turnieju (ang. Most Valuable Player – najbardziej wartościowy gracz) został wybrany zawodnik drużyny zwycięskiej – Konrad Kotlarski. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, a zwycięzcy puchary, medale i drobne upominki rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejny turniej!

Link do galerii zdjęć – KLIKNIJ TUTAJ.


Projekt wspierany przez Gminę Skawina.


Źródło: UKS Jedynka