Organizacje pozarządowe z naszej gminy - pomagają dzieciom, chorym, seniorom i zwierzętom, ratują życie i zdrowie. Prowadzą działania edukacyjne i terapeutyczne. Dbają o zachowanie pamięci historycznej, organizują wydarzenia sportowe i kulturalne. Poprawiają komfort i jakość życia w naszej gminie. Wśród organizacji z terenu Gminy Skawina jest wiele takich na które podczas rozliczania PIT-28, 36, 37 i 38 można przekazać swój 1%. Są to zarówno organizacje pozarządowe które posiadają status organizacji pożytku publicznego, jak i organizacje które korzystają z pomocy i życzliwości innych, zaprzyjaźnionych NGO. Podczas rozliczania tegorocznej deklaracji PIT warto okazać im wdzięczność i pomyśleć o przekazaniu 1% organizacji ze swojej okolicy.