20 maja w Parku Miejskim w Skawinie obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczoły. Najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy w ciekawy i angażujący sposób dowiedzieli się, jak ważną rolę te niepozorne stworzenia odgrywają dla całej planety. Edukacja została połączona ze świetną zabawą: na najmłodszych czekała degustacja miodów, przeźroczysty ul, malowania twarzy oraz własnoręczne tworzenie świeczki z pszczelego wosku. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i wywołało mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci. Burmistrz Norbert Rzepisko ustalił z organizatorami, że należy koniecznie powtórzyć to wydarzenie w przyszłym roku. Partnerami akcji był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie.