Symbolicznie, bo w dniu 659 urodziny Skawiny (22 maja), burmistrz Norbert Rzepisko podpisał umowę na modernizację stadionu miejskiego. 100-letni obiekt, zajmujący powierzchnię ponad 4 hektarów, położony jest blisko centrum miasta. Niebawem Skawina zyska świetny obiekt na miarę XXI wieku.W ramach inwestycji powstaną nowe, zadaszone trybuny, oświetlenie, ale przede wszystkim infrastruktura lekkoatletyczna - zostanie ona wykonana w standardzie pozwalającym na organizację zawodów o randze wojewódzkiej. Na płycie głównej boiska piłkarskiego zostanie położona nowa, sztuczna nawierzchnia spełniająca wymagania FIFA Quality Programme for Football Turf na poziomie FIFA QUALITY PRO (manual 2015). To nie koniec. Inwestycja przewiduje remont pomieszczeń szatniowych na parterze. Remont zakłada m.in. wykonanie nowych posadzek, wymianę armatury oraz wykonanie niezbędnych napraw gładzi ścian i sufitów. Dodatkowo zaplanowano wymianę istniejącego źródła ciepła z kotła olejowego na powietrzną pompę ciepła.