Spotkanie miast partnerskich Skawiny 2009

PROGRAM: Europa dla Obywateli

DZIAŁANIE:  1. Town Twining (Miasta Partnerskie)

WARTOŚĆ PROJEKTU: 5598,31 euro

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 5598,31

OKRES REALIZACJI PROJEKTU: 10-06-2009 do 14-06-2009

Opis projektu:

Podstawowym celem spotkania była wymiana doświadczeń na polu kulturalnym, ekonomicznym oraz społecznym pomiędzy organizacjami pozarządowymi, szkołami, młodzieżą, jak również między rodzinami i władzami miast partnerskich. Cel został realizowany podczas seminariów, warsztatów i wspólnych wyjazdów. Projekt promował udział mieszkańców miast partnerskich w dialogu międzykulturowym poprzez systematyczną współpracę oraz poszanowanie różnorodności kulturowej uczestników projektu.

Na zaproszenie naszej Gminy w czerwcu 2009r. przyjechali przedstawiciele Civitanova Marche ( 5 osób - Włochy), Hűrth (5 osób – Niemcy), Roztok (5 osób – Republika Czeska), Turčianskich Teplic (66 osób – Słowacja, w tym 46 osobowy chór dziecięco-młodzieżowy „Melodia”, 13 osobowy zespół folklorystyczny oraz 7 przedstawicieli miasta).