Na tę inwestycję mieszkańcy Rzepnika czekali od lat! Podpisano umowę na zaprojektowanie i rozbudowanie ul. Torowej, Pachla, Łanowej oraz Żychonia w Skawinie. 


Oprócz nowych dróg powstanie także kanalizacja, most, chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Teren zostanie dobrze oświetlony. Inwestycje obejmą nie tylko przebudowę dróg. Na ul. Pachla powstanie kanalizacja deszczowa. Zostanie także wybudowana kanalizacja sanitarna, o którą od lat wnioskowali mieszkańcy okolicy. Nie zapomniano także o pieszych i rowerzystach. W ramach inwestycji powstanie także ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Torowej od skrzyżowania z ul. Pachla do wjazdu do jednego z popularnych dyskontów. Całość dopełni budowa nowego parkingu Park&Ride w rejonie przystanku Skawina Jagielnia wraz z parkiem kieszonkowym.

Szybciej, wygodniej i bezpieczniej
Dzięki tej inwestycji zostanie udrożniona bardzo ważna część miasta, która jest w znacznym stopniu zabudowana, a w planach już są tam kolejne inwestycje mieszkaniowe. Nie ulega wątpliwości, że liczba mieszkańców w okolicy Rzepnika wzrośnie, co doprowadzi do jeszcze większych problemów komunikacyjnych. Rozbudowanie i przebudowanie dróg w tej okolicy w znacznym stopniu je rozwiąże, udrożni okolicę i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Rzepnika oraz dalej osiedla TBS. Po zrealizowaniu inwestycji mieszkańcy będą mogli wygodnie i komfortowo przejechać aż do ul. Krakowskiej.

Od momentu podpisania umowy wykonawca ma 24 miesiące na przygotowanie projektu oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Już za kilka lat mieszkańcy uzyskają nowe drogi, ciągi pieszo-rowerowe, most, kanalizację, parking Park&Ride oraz park kieszonkowy.