Trwa budowa ścieżki rowerowej na Kanale Łączańskim. 11-kilometrowy trakt przebiega od Jaśkowic aż do Skawińskiego Obszaru Gospodarczego. Nowa ścieżka rozwiąże problem bezpieczeństwa podróżujących z zachodniej części Gminy Skawina oraz stanie się kolejnym atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu. W tygodniu roboczym pozwoli bezpiecznie dotrzeć do miasta, a w weekend stanie się rekreacyjną trasą dla całych rodzin.

  • Dzięki nowej ścieżce mieszkańcy zachodnich sołectw chcący dostać się do miasta ominą niebezpieczną DK44. Podróż z zachodnich sołectw do centrum będzie znacznie ułatwiona i przede wszystkim - bezpieczna.
  • Mogą z niej korzystać zarówno rowerzyści jak i piesi.
  • Ścieżką można dotrzeć do stacji przesiadkowych Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jeżeli mieszkaniec zachodnich sołectw będzie chciał dotrzeć na przykład do Krakowa, to wystarczy, że wsiądzie na rower, pojedzie ścieżką omijając niebezpieczną DK44, zostawi jednoślad i wejdzie do pociągu.
  • Gdy powstanie most łączący Skawinę z Liszkami, wtedy mieszkańcy obu gmin będą mogli pokonać tę trasę na rowerze lub przejść pieszo, ponieważ nowa ścieżka obejmie także tę przeprawę. Zostanie ona połączona ze ścieżką rowerową przy obwodnicy Skawiny zamykając całą sieć bezkolizyjnych połączeń od zachodu gminy aż do centrum miasta.
  • Ścieżka stanie się idealnym miejscem do rodzinnych spacerów, rowerowych wycieczek oraz wysiłku na świeżym powietrzu. Zostanie ona połączona z innymi trasami w ramach Skarbów Blisko Krakowa, stanie się także kontynuacją sieci Velo Małopolska.


85 procent wartości całej inwestycji zostanie pokryte dzięki Unii Europejskiej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.