Linie aglomeracyjne w Gminie Skawina zyskają konkretne wzmocnienie. Ze zmian skorzystają przede wszystkim mieszkańcy Krzęcina, Zelczyny, Grabia, Radziszowa, Polanki Hallera oraz Jurczyc. Od 3 stycznia zacznie kursować nowa linia 295. Linia 273 zyska dodatkowy kurs w tygodniu roboczym oraz będzie jeździła w niedzielę i święta. Dodatkowy kurs wieczorny zyska także linia 253.


Nowa linia 295
Z uruchomienia nowej linii 295 na pewno ucieszą się mieszkańcy Grabia, Krzęcina oraz Zelczyny. Autobus pozwoli im wygodnie dojechać do pracy na terenie dawnej Huty Aluminium. Mieszkańcy sołectwa Grabie na pewno docenią bezpośrednie połączenie do Krzęcina, którego dotychczas brakowało. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę uruchomienia linii, która pozwoli im dostać się do szkoły, przychodni zdrowia, kościoła oraz na zajęcia organizowane w Krzęcinie. Linia 295 rozwiąże ten problem.

  • Nowa linia aglomeracyjna nr 295, kursująca po trasie: Skawina SCK – Borek Szlachecki – Zelczyna – Krzęcin – Grabie Pętla. Linia będzie kursowała we wszystkie dni tygodnia, realizując po 11 kursów w dni powszednie i w soboty oraz 10 kursów w niedzielę i święta.

Linia 273
Mieszkańcy Polanki Hallera oraz Jurczyc wielokrotnie zgłaszali nam potrzebę zwiększenia liczby kursów w tygodniu roboczym oraz uruchomienie połączeń w niedzielę i święta. Dlatego od 3 stycznia linia 273 zyska dodatkowy kurs w dni powszednie. Będzie także jeździła w niedzielę i święta (dotychczas nie było takiej możliwości). Trasa zostanie skrócona do Polanki Hallera.

Linia 253
Na prośbę mieszkańców Radziszowa oraz Woli Radziszowskiej zostanie uruchomiona dodatkowa para kursów w dni powszednie, realizowana z Czerwonych Maków P+R o godz. 21:05. Połączenie to poprawi ofertę dla podróżujących do Skawiny w godzinach wieczornych, mieszkańców wracających z pracy oraz studentów.

Linia 223
Zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy na  linii 223 - zakładająca przesunięcie godziny odjazdu z Czerwonych Maków P+R w dni powszednie z godz. 6:35 na godz. 6:25. Korekta umożliwi realizację odjazdu zgodnie z rozkładem jazdy z przystanku Brzeźnica Dworzec kursu 7:20 w dzień powszedni. Zapewni to dojazd uczniów do szkół w Skawinie na 8:00.

Rozkłady jazdy będą dostępne na stronie MPK w Krakowie: https://rozklady.mpk.krakow.pl/