W związku z realizacją umowy zawartej pomiędzy Gminą Skawina a firmą VIA VISTULA Sp. z o.o. z Krakowa, której przedmiotem jest opracowanie dokumentu pn. „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina” (SUMP), Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza na inauguracyjne otwarte spotkanie informacyjno-konsultacyjne związane z rozpoczęciem prac nad dokumentem.

Spotkanie odbędzie się w dniu 27 stycznia 2023 r. o godzinie 12:00 w budynku Dworzec Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sikorskiego 18 w Skawinie.

Spotkanie będzie miało charakter konsultacji z prezentacją Wykonawcy realizującego projekt, przedstawieniem wstępnych założeń dotyczących dokumentu, a także zebraniem wolnych wniosków zgłaszanych przez uczestników na tym etapie prac związanych z mobilnością, przestrzenią publiczną i transportem. Jest to pierwszy etap rozmów i konsultacji, kolejne spotkania będą miały charakter warsztatowy i są planowane na marzec i kwiecień 2023 roku. Podczas nich będą omawiane konkretne działania i rozwiązania rekomendowane do wdrożenia przez Wykonawcę na obszarze gminy Skawina.

Plan spotkania:

  • Przedstawienie Wykonawcy opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina
  • Krótka prezentacja Wykonawcy „Czym jest Plan Zrównoważonej Mobilności?”
  • Opis, założenia i zakres Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina
  • Prezentacja harmonogramu realizacji projektu
  • Przedstawienie założeń dotyczących partycypacji społecznej w toku prac nad dokumentem
  • Wolne wnioski dotyczące problemów i potrzeb zmian w zakresie mobilności, przestrzeni publicznej i transportu w Gminie (wskazanie obszarów interwencji)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Wydział Rozwoju i Strategii

T: 12 277 01 78

E: strategia@gminaskawina.pl