Zapraszamy na spotkanie świąteczne dla organizacji pozarządowych z terenu Gmin Skawina! Podczas tego spotkania nie tylko złożymy sobie życzenia świąteczne ale też spotkamy się z inspirującym gościem!

Podczas spotkania poznamy ciekawe przykłady działań i pracy ze społecznościami lokalnymi w małych miejscowościach. Dowiemy się jak animować, by podtrzymywać i rozwijać lokalne tradycje i kulturę oraz przełożymy zdobytą wiedzę na nasze skawińskie podwórko. Celem spotkania będzie zainspirowanie się i wypracowanie pomysłów na lokalne działania dla naszych NGO.
Spotkanie poprowadzi Teresa Jankowska:
z wykształcenia architektka wnętrz, z wyboru samorządowiec, animatorka, trenerka, superwizorka, edukatorka. Zaangażowana w działania związane z animacją społeczno-kulturową, rewitalizacją i ekonomią społeczną. Współpracuje z instytucjami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi. Posiada doświadczenie w zakresie animacji społecznej i kulturalnej (m.in. Centrum Aktywności Lokalnej, Program Rozwoju Bibliotek, Rewitalizacja Społeczna, Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne). Pełniła rolę Konsultanta ds. wdrożenia subregionalnego modelu partycypacji publicznej projektu „Decydujmy Razem", w ramach którego powstał model konsultacji społecznych. lokalnej. Posiada doświadczenie w koordynacji projektów realizowanych przez Stowarzyszenia BRZOST i Wspólnota Samorządowa, m.in.: Żywa Kronika Życia Codziennego Mieszkańców Gminy Brzeszcze, Odnaleźć inspiracje…, W poszukiwaniu majowych tradycji…, Czepce i słupy czyli o zgodzie i granicach wolności, Ścieżkami aktywnej pamięci.

Program:
17.00 -18.30 – spotkanie inspirujące
18.30- 19.000 - przerwa na poczęstunek i kawę
19.00- 20.00 – Podsumowanie COP 2021

W ramach spotkania podsumowującego przeprowadzimy ewaluację form wsparcia w COP i odbędziemy wspólną burzę mózgów dotyczącą planów na 2022 r. Na bieżąco będziemy też rozmawiać o tym co i w jaki sposób jest realne do wykonania w kolejnym roku.
Podczas spotkania przewidywany jest mały poczęstunek oraz kawa i ciasto.

Spotkanie odbędzie się 10.12.2021 r., w godzinach 17.00 – 20.00 w Bibliotece Głównej w Skawinie.
Wymagane zapisy!