Szósty Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych już za nami. W tym roku wzięło w nim udział 28 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które na przygotowanych przez siebie stanowiskach przedstawiły swoje działania i zaprosiły do wspólnych aktywności.Tradycyjnie, jak co roku, można było też wziąć udział w grze stanowiskowej, która pozwoliła dowiedzieć się jak najwięcej o naszych NGO i wygrać ciekawe nagrody ufundowane przez organizacje i Gminę Skawina.

Strzelnica, warsztaty medytacji, zajęcia plastyczne, warsztat kaletniczy, koncert orkiestry dętej, pyszne pierogi i kiełbaski z grilla, gry i zabawy - t e i inne atrakcje czekały na wszystkich, którzy 11 września br. w godzinach: 14.00 - 18.00 odwiedzili Park Miejski w Skawinie. Nawet pogoda była dla nas wyjątkowo łaskawa, pomimo zapowiadanych burz i ulewnych deszczy, padało tylko raz, pod sam koniec DOPIS.

Tegoroczny DOPIS w liczbach:

• 28 organizacji i grup nieformalnych, które zechciały przedstawić swoje działania;
  • 26 stanowisk;
  • 4 godziny wspaniałej zabawy i poznawania organizacji pozarządowych z naszej gminy;
  • 30 nagród ufundowanych przez NGO i Gminę Skawina;
  • 1500 pierogów dla organizacji;
  • 3 losowania nagród;
  • kilkuset mieszkańców naszej gminy którzy przybyli do parku miejskiego
  • ...setki uśmiechów, podziękowań i słów wsparcia skierowanych do naszych organizacji pozarządowych!

Tegoroczny DOPIS, mimo pogody, znowu był wielkim świętem naszych organizacji i mieszkańców, potwierdził, że jest nadal wyczekiwana przez wszystkich. Dlatego już teraz zapraszamy na kolejny Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych, który zgodnie z nasza tradycją odbędzie się w druga niedzielę września 2023 r.!

Zapraszamy do obejrzenia galerii -> TUTAJ