Posprzątaliśmy w lesie przy osiedlu Willowym! Celem Zielonego Tygodnia w Gminie Skawina jest promowanie inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu. Wpisuje się w to zbieranie śmieci w lasach, na polach, z rowów i zbiorników wodnych. W ramach akcji pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie posprzątali las przy osiedlu Willowym. Wśród zebranych śmieci dominowały puszki i butelki po alkoholu, choć w lesie znaleźliśmy także... stare meble. W sumie uzbieraliśmy kilkanaście worków.

Pamiętajcie! Miejsce odpadów jest w koszu! Jeśli już musicie zrobić sobie imprezę w lesie, to posprzątajcie po sobie! Skoro dało się przynieść napoje, to też da się odnieść butelki i puszki do najbliższego kosza.