10 czerwca na Dniach Skawiny rozpoczęliśmy projekt ekologiczny „Cztery pory roku w ekogminie – Skawinie”. Wszyscy mieszkańcy, a szczególnie nasi najmłodsi uczestnicy, mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących upcyklingu, zero waste, gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), na których mogli „zrobić coś z niczego”. Podczas zajęć dzieci dowiadywały się również więcej o oszczędzaniu wody, bioróżnorodności i ochronie przyrody, na przykład poprzez rozwiązywanie kreatywnych kart pracy. Wszyscy aktywni uczestnicy otrzymali ekogadżety.

Logo projektu "Cztery pory roku w ekogminie - Skawinie"

TUTAJ można zobaczyć krótką relację z naszej akcji.

Dziękujemy za Państwa obecność - to jeszcze nie koniec! Już wkrótce zaczynamy lato, które poświęcimy tematyce związanej z oszczędzaniem wody.

Projekt „Cztery pory roku w ekogminie – Skawinie” jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.