Czas na kolejny etap projektu „Cztery pory roku w ekogminie – Skawinie” - ZIMA. Ta część została poświęcona tematyce związanej z gospodarką odpadami, a w szczególności właściwej segregacji odpadów, gospodarce o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz zero waste.


9 lutego w Pałacyku „Sokół” odbył się spektakl ekologiczny „Bukiet talentów”, realizowany przez teatr „Kultureska”. Dzięki interaktywnej formie przedstawienia, uczestnicy przez zabawę mogli dowiedzieć się o recyklingu, prawidłowej segregacji odpadów oraz innych dziedzinach związanych z ekologią. Takie podejście pozwala przekazać i utrwalić wiedzę na temat ochrony środowiska od najmłodszych lat, co skutkuje większą świadomością w przyszłości.

Na przestawienie przybyły przedszkolaki z terenu Skawiny:

  • Przedszkole Samorządowe nr 1 w Skawinie,
  • Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie,
  • Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie,
  • Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie,
  • Przedszkole Samorządowe nr 6 z Oddziałem Żłobkowym w Skawinie,
  • Katolickie Przedszkole im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Skawinie.


Teatr „Kultureska” tak opisał swoje przedstawienie:

„Bukiet Talentów” to wspaniały rozśpiewany interaktywny spektakl dla dzieci, pełen pięknej muzyki, ruchu i animacji. To 60 minut dobrej zabawy z pełnymi energii bohaterami spektaklu – Stokrotką, Różą i Kaktusem. Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtórzą zasady segregacji i nauczą się, jakie surowce możemy ponownie przetwarzać. Kwiaty pokażą najmłodszym, jak żyć ekologicznie i jak dobrze się bawić! Przedstawienie przygotowane jest w konwencji show, pełnego muzyki, zabaw i interakcji z dziećmi. W spektaklu wykorzystywane są tylko autorskie utwory muzyczne Teatru Kultureska. (Źródło: Teatr Kultureska).


Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spektaklu!Serdecznie dziękujemy naszym najmłodszym Mieszkańcom Gminy Skawina za aktywny udział i świetną zabawę w duchu ekologii!


Projekt „Cztery pory roku w ekogminie – Skawinie” jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.