W sobotę 11 września, w godzinach 9:00-13:00, na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. gen. Emila Fieldorfa „Nila” 8 w Skawinie, odbędzie się akcja edukacyjna dla dzieci „Drugie życie odpadów - upcykling w Gminie Skawina edycja II”, która jest współfinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w grach i zabawach o tematyce ekologicznej. Najmłodsi dowiedzą się jak prawidłowo segregować odpady oraz jak je kompostować. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są gadżety ekologiczne i malowanie twarzy.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie o tematyce ekologicznej, w którym można sprawdzić swoją wiedzę oraz zdobyć atrakcyjne nagrody.

Celem akcji „Drugie życie odpadów - upcykling w Gminie Skawina edycja II” jest edukacja ekologiczna od najmłodszych lat przez naukę i zabawę jednocześnie. Dzięki temu możemy wykształcić u dzieci podejście, które pozwoli na redukcję ilości powstających odpadów, a tym samym ograniczenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.