W poniedziałek, 19 września, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych z udziałem Młodzieżowej Rady Miejskiej ze Skawiny. 


Naszą gminę reprezentowali Kasia Paciorek - pełniąca funkcję Przewodniczącej MRM, Ola Kotula Radna MRM, Adrian Musiał - dziennikarz. Delegacja był w Warszawie pod opieką Radnego Karola Kościelnego - na co dzień opiekuna MRM w Skawinie.

Konferencja została zorganizowana przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem. Jej celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie jak zachęcić i aktywizować młodzież do działania. Były dyskusje i debata na temat stanu polityki młodzieżowej w Polsce. 

- Poznaliśmy dużo nowych osób. Byliśmy ciekawi jakie inicjatywy realizują w ramach MRM w swoim mieście, o to pytaliśmy - mówi Kasia. - Doświadczenia wyniesione z konferencji przydadzą się nam w dalszym rozwoju naszej rady, która zaczyna prężnie działać - dodaje młoda Przewodnicząca.

Przy okazji wizyty w Warszawie skawińska reprezentacja spotkała się z Ministrem Piotrem Ćwikiem z Kancelarii Prezydenta RP w Pałacu Prezydenckim. I to z pewnością zapamiętają na długo. Nie każdy ma szansę zawitać do Pałacu Prezydenckiego. 


Źródło: MRM Katarzyna Paciorek