Burmistrz Miasta i Gminy w Skawinie ogłasza  II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki nr 3544 o pow. 0,22 ha, obj. KW KR3I/00041747/9 (odłączonej z KW KR3I/00022676/1), poł. w Woli Radziszowskiej przy ul. Ostra Góra.

Przedmiotowa nieruchomość jest niezabudowana, zlokalizowana w peryferyjnej części gminy, przy jej południowej granicy. Działka porośnięta jest trawą i drzewami (samosiejki). Kształt działki nieregularny, zbliżony do prostokąta, teren o lekkim nachyleniu. Najbliższe otoczenie stanowią tereny niezabudowane. Na działce znajduje się sieć gazowa. Działka posiada dostęp do drogi.
Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w/w nieruchomość leży w terenie o następującym przeznaczeniu:
- tereny lasów - Symbol Planu: ZL
- tereny zieleni nieurządzonej - Symbol Planu:  ZR
- tereny tras komunikacyjnych – publiczne drogi klasy dojazdowej  - Symbol Planu:  KDD

Cena wywoławcza działki nr 3544 wynosi – 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100). Do ceny nieruchomości, osiągniętej w przetargu, znajdującej się w terenach tras komunikacyjnych zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.

Skarbowi Państwa, reprezentowanemu przez Lasy Państwowe, przysługuje z mocy prawa prawo pierwokupu przedmiotowej nieruchomości.

I przetarg na sprzedaż w/w działki odbył się 06 lipca 2022 r.

II przetarg odbędzie się w dniu 22 września 2022 r. o godz. 12 w sali obrad Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 1, pok. nr 11. Wadium wnoszone w pieniądzu w wysokości 10% ceny wywoławczej należy wpłacać w Krakowskim Banku Spółdzielczym – Oddział w Skawinie, ul. Słowackiego 1 na konto nr 36 85910007 0020 0560 0013 0005  do dnia 16 września 2022  r.  Wpłata wadium dokonywana przelewem winna być na koncie UMiG - Skawina w dniu 16 września 2022 r.  Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie stawi się bez usprawiedliwienia w Kancelarii Notarialnej w celu zawarcia umowy sprzedaży, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygrał przetarg zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym uczestnikom przetargu wpłacone wadium zostanie zwrócone niezwłocznie. Termin uiszczenia ceny sprzedaży pomniejszonej o wpłacone wadium upływa najpóźniej w dniu zawarcia umowy sprzedaży.
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i osoby prawne (wymagany KRS), osobiście lub z notarialnym upoważnieniem osoby, która ubiega się o nabycie nieruchomości, jeżeli wpłacą wadium w określonej wysokości i w wyznaczonym terminie. W  przypadku uczestnictwa w przetargu jednego z małżonków wymagane jest przedłożenie pisemnego oświadczenia woli drugiego małżonka o wyrażeniu zgody na nabycie nieruchomości ze środków pochodzących z majątku wspólnego lub złożenie przez osobę przystępującą do przetargu, oświadczenia woli o woli nabycia nieruchomości z majątku odrębnego.

Gmina Skawina sprzedaje nieruchomość zgodnie z wyrysem z mapy ewidencyjnej oraz wypisem z ewidencji gruntów i budynków. Okazanie punktów granicznych nieruchomości może nastąpić na życzenie i wyłączny koszt kupującego.

Szczegółowych informacji w sprawie sprzedaży udziela Wydział Mienia i Geodezji, Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 3, pok. nr 5  tel.(12) 277-01-55.