Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 344) Burmistrz Miasta i Gminy Skawina podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy na okres do 3-ch lat.

Przedmiotem dzierżawy jest nieruchomość ozn. jako dz. nr 3430/58 część o pow. 0,0311 ha, obj. księgą wieczystą nr KR3I/00040277/6, stanowiąca własność Gminy Skawina, położona w Skawinie.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Miasta Skawina zatwierdzonym Uchwałą Nr XIIN/456/13 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 12 grudnia 2013 r. (Dz. U. Woj. Mał. z dnia 16 stycznia 2014 r.- poz. 266) przedmiot dzierżawy znajduje się w terenie o następującym przeznaczeniu:

• tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej – Symbol Planu: A120MN;
  • tereny lasów i zalesień – Symbol Planu: ZL.

Cena czynszu dzierżawnego wynosi kwotę 300,00 zł plus podatek VAT 23% tj. 69,00 zł w stosunku rocznym.

Stawka czynszu będzie podlegała corocznej waloryzacji zgodnie ze średniorocznym wskaźnikiem wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszanym przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w kolejnym miesiącu następującym po miesiącu ogłoszenia wskaźnika inflacji za ubiegły rok statystyczny. W przypadku deflacji stawka czynszu dzierżawnego pozostanie na dotychczasowym poziomie.

Oddanie w dzierżawę w/w nieruchomości następuje na cele ogródka przydomowego.

Wykaz ten zostaje wywieszony na okres 21 dni w terminie od dnia 1 marca 2023 r. do dnia 21 marca 2023 r. na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 3. Wykaz zostaje również zamieszczony na stronie internetowej www.gminaskawina.pl w zakładce Urząd i Rada (Ogłoszenia urzędowe) i w Biuletynie Informacji Publicznej. Ponadto informacja o wywieszonym wykazie zostaje podana do publicznej wiadomości w prasie lokalnej o zasięgu obejmującym co najmniej powiat.

Informacji w powyższej sprawie udziela Wydział Mienia i Geodezji Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 3, pok. nr 7, tel. (12) 277-01-57.