Na podstawie art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 344 z późn. zm.) – informuję, że przeznaczam do zamiany w trybie bezprzetargowym nieruchomość oznaczoną jako działkę nr 4725/50 o pow. 0,00142 ha, poł. w obr. Skawina, jedn. ewid. Skawina - miasto, obj. księgą wieczystą nr KR3I/00024225/9.

Przedmiotowa nieruchomość gruntowa jest niezabudowana, położona w centralnej części miasta Skawina, przy ul. Brzozowej, w odległości około 1 km od centrum miasta (Rynek)
w kierunku zachodnim. W sąsiedztwie powyższej nieruchomości znajdują się tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, stacja transformatorowa oraz szkoła podstawowa. Nieruchomość charakteryzuje się korzystnym dostępem do punktów użyteczności publicznej oraz obiektów usługowo-handlowych. Działka nr 4725/50, poł. w obr. Skawina,
jedn. ewid. Skawina – miasto, stanowi fragment utwardzonego obszaru położonego wzdłuż zabudowy jednorodzinnej. Przedmiotowa nieruchomość posiada kształt zbliżony do prostokąta.

Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Skawina zatwierdzonym uchwałą nr XIIN/456/13 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 12 grudnia 2013r. działka nr 4725/50, poł. w obr. Skawina, jedn. ewid. Skawina - miasto, znajduje się w terenach zabudowy mieszkaniowej i usług (symbol planu: A12MU).

Wartość przedmiotowej nieruchomości wynosi 13 009,00 zł netto (słownie złotych: trzynaście tysięcy dziewięć 00/100) + podatek VAT 23%.

Osoby, którym przysługuje roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 344 z późń zm.) lub odrębnych przepisów oraz poprzedni właściciele przedmiotowych działek pozbawieni prawa własności tych nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990r. albo ich spadkobiercy mogą składać wnioski o nabycie nieruchomości w terminie 6-ciu tygodni, licząc od dnia wywieszenia wykazu w siedzibie UMiG-Skawina, Rynek 14, pok. nr 1.

Wykaz ten zostaje wywieszony na okres 21 dni w terminie od dnia 16 listopada 2023r. do 07 grudnia 2023r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 3.

Wykaz zostaje również zamieszczony na stronie internetowej www.gminaskawina.pl w zakładce Urząd i Rada (Ogłoszenia urzędowe) i w Biuletynie Informacji Publicznej. Ponadto informacja o wywieszonym wykazie zostaje podana do publicznej wiadomości w prasie lokalnej o zasięgu obejmującym co najmniej powiat.

Informacji w sprawie  zamiany udziela Wydział Mienia i Geodezji, Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek  3, pok. nr 6, tel.(12) 277-01-56.