Na podstawie art.35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 344 z późn. zm.)  - Burmistrz Miasta i Gminy Skawina przeznacza do sprzedaży działkę nr 176/4 o pow. 0,0165 ha, obj. KW KR3I/00011174/2, poł. w Zelczynie.

Przedmiotowa nieruchomość jest niezabudowana, położona jest w południowej części miejscowości Zelczyna w promieniu około 6,3 km od centrum gminy (Rynek w Skawinie) w kierunku południowo-zachodnim). W sąsiedztwie nieruchomości znajdują się tereny zabudowy mieszkaniowej, jednorodzinnej, tereny niezabudowane, lasy. Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej – ul. Pasternik, w części przylegającej do przedmiotowej nieruchomości droga nieurządzona. Granice działki tworzą obszar wieloboku kształtem zbliżonego do trapezu. Średnia szerokość nieruchomości wynosi około 7,8m, średnia długość wynosi około 21,5 m. Nieruchomość jest niezagospodarowana, w części porośnięta samosiejkami.
Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w/w nieruchomość leży w terenie o następującym przeznaczeniu:
- tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej – Symbol Planu:  P8MN

Cena nieruchomości wynosi – 15 000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100) + podatek VAT w wysokości 23%.

Osoby, którym przysługuje roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy ustawy o gospodarce nieruchomościami lub odrębnych przepisów oraz poprzedni właściciele zbywanej nieruchomości pozbawieni prawa własności tej nieruchomości przed 5 grudnia 1990 r. albo ich spadkobiercy mogą składać wnioski o nabycie nieruchomości w terminie 6-ciu tygodni, licząc od dnia wywieszenia wykazu w siedzibie UMiG-Skawina, Rynek 14, pok.nr.1.

Wykaz ten zostaje wywieszony na okres 21 dni w terminie od dnia 13 grudnia 2023 r. do dnia 02 stycznia 2024 r. siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 3.
Wykaz zostaje również zamieszczony na stronie internetowej www.gminaskawina.pl w zakładce Urząd i Rada (Ogłoszenia urzędowe) i w Biuletynie Informacji Publicznej. Ponadto informacja o wywieszonym wykazie zostaje podana do publicznej wiadomości w prasie lokalnej o zasięgu obejmującym co najmniej powiat.

Informacji w sprawie sprzedaży udziela Wydział Mienia i Geodezji, Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 3, pok. nr 5, tel. (12) 277-01-55.