Burmistrz Miasta i Gminy w Skawinie ogłasza IV przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki nr 828 o pow. 0,2975 ha, obj. KW KR3I/00019382/9, poł. w Skawinie.

Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest w północnej części miasta Skawina, przy ul. Łąkowej, w promieniu około 2 km od centrum Skawiny (Rynku) w kierunku północnym. W sąsiedztwie nieruchomości znajduje się obszar przemysłowo-usługowy, w pobliżu zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz tereny niezabudowane. Granice nieruchomości tworzą obszar kształtu zbliżonego do prostokąta. Nieruchomość jest niezabudowana, niezagospodarowana, zadrzewiona i zakrzewiona (samosiejki). Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej – ul. Łąkowa.
Przed przystąpieniem do przetargu zaleca się weryfikację uzbrojenia na mapach dostępnych w Starostwie Powiatowym w Krakowie, ul. Przy Moście 1. Gmina Skawina nie odpowiada za warunki uzbrojenia terenu wskazane przez operatorów sieciowych.
Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w/w działka położona jest w terenie o następującym przeznaczeniu:
- tereny zabudowy produkcyjno – usługowej – Symbol Planu: A30PU.
Inne zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego:
- obszary zagrożone zalaniem wodą pięćsetletnią Q 0,2% na wypadek awarii obwałowania.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi – 800 000,00 zł (słownie: osiemset tysięcy złotych 00/100). Do ceny nieruchomości osiągniętej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.

Gmina Skawina sprzedaje nieruchomość zgodnie z wyrysem z mapy ewidencyjnej oraz wypisem z ewidencji gruntów i budynków. Okazanie punktów granicznych nieruchomości może nastąpić na życzenie i wyłączny koszt kupującego.

I przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości odbył się 25 kwietnia 2023 r.
II przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości odbył się 05 września 2023 r.
III przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości odbył się 16 stycznia 2024 r.

IV przetarg odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2024 r. o godz. 12:30 w sali obrad Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 1, pok. nr 11. Wadium wnoszone w pieniądzu w wysokości 10% ceny wywoławczej należy wpłacać w Krakowskim Banku Spółdzielczym – Oddział w Skawinie, ul. Słowackiego 1 na konto nr 36 85910007 0020 0560 0013 0005 do dnia 19 kwietnia 2024 r.  Wpłata wadium dokonywana przelewem winna być na koncie UMiG - Skawina w dniu 19 kwietnia 2024 r. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie stawi się bez usprawiedliwienia w Kancelarii Notarialnej w celu zawarcia umowy sprzedaży, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygrał przetarg zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym uczestnikom przetargu wpłacone wadium zostanie zwrócone niezwłocznie. Termin uiszczenia ceny sprzedaży pomniejszonej o wpłacone wadium upływa najpóźniej w dniu zawarcia umowy sprzedaży. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i osoby prawne (wymagany KRS), osobiście lub z notarialnym upoważnieniem osoby, która ubiega się o nabycie nieruchomości, jeżeli wpłacą wadium w określonej wysokości i w wyznaczonym terminie. W przypadku uczestnictwa w przetargu jednego z małżonków wymagane jest przedłożenie pisemnego oświadczenia woli drugiego małżonka o wyrażeniu zgody na nabycie nieruchomości ze środków pochodzących z majątku wspólnego lub złożenie przez osobę przystępującą do przetargu, oświadczenia woli o woli nabycia nieruchomości z majątku odrębnego.

Szczegółowych informacji w sprawie sprzedaży udziela Wydział Mienia i Geodezji, Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 3, pok. nr 5  tel.(12) 277-01-55.