Centrum Kultury i Sportu zaprasza na wirtualny wernisaż, podczas którego Galeria Pałacyk gościć będzie jednego z najpopularniejszych skawińskich artystów – Mariana Strzebońskiego. 

Twórczość artysty prezentowana była już trzykrotnie. Pierwsza wystawa pt. „Inspiracje dziełami mistrzów” miała miejsce w maju 2005 roku. Autor zaprezentował wówczas prace nawiązujące między innymi do twórczości Van Gogha, Piotra Michałowskiego oraz Moneta. Kolejne dwie ekspozycje ukazywały twórczość zupełnie odmienną, w której dominowała fascynacja artysty naturą i architekturą, zwłaszcza tą rodzimą. W 2014 roku zaprezentowane zostały akwarele będące wynikiem realizacji projektu „Skawina czterech pokoleń”, natomiast w 2016 roku artysta za pośrednictwem swoich obrazów zabrał nas na spacer po Krakowie, prezentując podczas wystawy urokliwe zakątki tego pięknego miasta, uwiecznione w akwarelach.

Podczas kwietniowego wernisażu sala teatralna Pałacyku „Sokół”, zamieniając się na krótką chwilę w ekspozycyjną, pozwoli na prezentację prac zebranych wokół tematu „Zima zamknięta w pasteli”, wykonanych głównie techniką suchej pasteli. Oprócz porcji twórczości zrodzonej z pasji, będziemy mogli przedstawić Państwu także wyjątkową postać artysty, z którym rozmawiać będą prowadzące Galerię Pałacyk Małgorzata Tomala oraz Karolina Kozanecka. 

Wernisaż będzie transmitowany w grupie CKiS LIVE na Facebooku 30 kwietnia (piątek), o godzinie 18.00.