plakat wystawa artyści z niepełnosprawnością inspiracją młodego pokolenia

Centrum Kultury i Sportu, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie oraz Fundacja  Środowiskowy Dom Samopomocy zapraszają na wystawę „Artyści z niepełnosprawnością inspiracją młodego pokolenia”.
Wystawa to zbiór 41 prac, których autorami jest dziewięciu podopiecznych ŚDS z niepełnosprawnością psychiczną, fizyczną i intelektualną. Młodzi artyści pozostają w terapii
w dziennym ośrodku wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Wszystkie prace powstały w pracowni malarskiej ŚDM w Skawinie. Inspiracją do namalowania prac była twórczość śp. Marii Grucy, która jako pierwsza w Ośrodku rozwinęła w spektakularny sposób, swój talent malarski. Od momentu jej śmierci Fundacja organizuje konkurs artystyczny jej imienia dla uczestników  środowiskowych domów samopomocy z terenu całej Małopolski.
 

  • KIEDY:  6 października – 3 grudnia 2021r.
  • GDZIE:  Dworek Ludwikowskich ul. Mickiewicza 26 w godzinach pracy Biblioteki Pedagogicznej i Centrum Kultury i Sportu