1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. To idealna okazja, by wybrać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie i pokazać swoim pociechom przepiękną wystawę „W krainie lalek”. Organizatorzy: Fundacja DAR SERCA Skawina oraz RAZEMKOWO – Koło Robótek Ręcznych w Skawinie, wprowadzają w mury Biblioteki historię, która otwiera świat zabawek naszych babć i ożywia wspomnienia z dawnych lat. Lalki pochodzą ze zbiorów: Anny Kudeli (obecnie własność Joanny Massalskiej), Anny Morawskiej, Beaty Kostrz i Urszuli Wiącek.

„Czasy przemijają, lalki pozostają - ale tylko u tych, którzy je kochają” – to hasło przewodnie ekspozycji, zawierające w sobie dziecięcą radość, niewinność oraz beztroskę zabaw wspominanych w dorosłym życiu. Wystawa stała się inspiracją do wiersza autorstwa Zofii Kapery z Razemkowa. Niech ten utwór stanie się literackim bodźcem do wkroczenia w świat dziecięcych marzeń:

Z porcelany, szmaciane,

Lalki pozostają

Ale tylko u tych,

Którzy je kochają.

Wystawa „W krainie lalek” startuje 1 czerwca o godzinie 10:00. Eksponaty będzie można podziwiać do 30 września w Bibliotece Głównej (ul. Sikorskiego 18, Skawina).

Serdecznie zapraszamy!