Każdy kij ma dwa końce, a każda wystawa… „Dwie głębiny”?  Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zostanie ozdobiona niezwykłymi fotografiami autorstwa Edyty Filipek-Bajor, pod kuratelą Marcina Kani. Wernisaż wystawy „DWIE GŁĘBINY” odbędzie się 24 września o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy na wydarzenie. Dla tych, którzy nie będą mogli wspólnie otwierać wystawy mamy informację – ekspozycja będzie można oglądać od 22 września do 29 grudnia. 

Wstęp wolny!


O autorce:

Edyta Filipek – Bajor -fotografka z zamiłowania, dla której pasja stała się z czasem również sposobem na życie. Interesuje ją fotografia krajobrazowa, reportażowa, rejestrowanie zastanych momentów. W tym celu przemierza krainę Jeziora Mucharskiego w poszukiwaniu pięknych krajobrazów i kadrów. Sama siebie nazywa "specjalistką od autoportretów", zawodowo realizuje również sesje portretowe, gdzie głównym narzędziem i mocną stroną - oprócz aparatu – jest jej wrażliwość i uważność na drugiego człowieka.

Należy do Stowarzyszenia Fotograficznego "Przeciw Nicości" im. Mieczysława Wielomskiego oraz Ogólnopolskiej Twórczej Grupy Fotograficznej Art. Fokus 13. Organizuje spacery fotograficzne i spotkania miłośników fotografii. Uczestniczy w działaniach społecznościowych, inicjuje projekty fotograficzne i spotkania, zapraszając do współpracy interesujących twórców. Wraz z Marcinem Kudelą prowadzi warsztaty fotograficzne dla osób niezrzeszonych, w ramach aktywności Kalwaryjskiego Klubu Fotograficznego w Centrum Kultury i Sportu.

Zawodowo również: certyfikowana księgowa, mgr inż. towaroznawstwa, z pasji - włóczykij, ogrodniczka, czasem krawcowa, miłośniczka ptaków, kwiatów, wschodów słońca, podróży tam„gdzie ludzi mało”, wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej
w Zebrzydowicach. Na co dzieńprowadzi studio fotograficzno-filmowe Fotoeffect. Credo: "Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre" - Terry Pratchett, oddaje charakter jej działań. Jest otwarta i lubi fotograficzne wyzwania.


Zapraszamy!