Hi Barbie! Ile razy słyszeliście to powitanie w ciągu ostatniego roku? Na fali hitu kinowego „Barbie”, który na różowo zawładnął całym światem, powstała niezwykła wystawa lalek inspirowana Barbie®. Koło Robótek Ręcznych „Razemkowo”, Fundacja Dar Serca w Skawinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zapraszają na najnowszą odsłonę kultowego tworu kulturowego  - Barbie Bibliotekarka®.Od 14 września do 31 grudnia gabloty na parterze Biblioteki Głównej zapełnią się scenkami z naszego codziennego, bibliotecznego życia, ogrywanymi przez Barbie®. Lalki trafiły w ręce niesamowitych i zdolnych ludzi, którzy uczynili cuda! Naprawione, połatane i ubrane w ręcznie robione stroje szykują się do wystawki.
Ogromne podziękowania dla Dobrych Duchów: Mariana Strzebońskiego, Marka Sanoka, Anny i Mariusza Ostafin, oraz Salonu Fryzjerskiego Renaty Juchy, bez których wystawa by się nie udała. Dziękujemy również za wiersz, który powstał z okazji naszych dworcowych urodzin! Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Pani Zofii Kapery:


                                                                                                                           Urodziny Biblioteki!

Wyszły z książek z filmów damy.

A cóż my tu dzisiaj mamy!

Przy regałach i przy biurku,

Każda w odświętnym „mundurku”.

Coś szykują, kombinują,

Ewidentnie tam świętują.

Można spytać o przyczynę?

Macie tajemniczą minę.

Nic nie mówią, a zdradzają,

Że tu urodziny mają.

Trzeci roczek wkrótce minie

Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie!!!

Z tej okazji ta wystawa,

Pracownikom wielkie brawa!

Że się tutaj tyle dzieje

I że dla nas wciąż istnieje.

Życząc zdrowia, dziękujemy

I patrzymy na Was dumnie

Wiedząc o tym, że kto czyta książki,

Ten żyje podwójnie.

                                                                  ZOFIA KAPERA


Niech to będzie mała podpowiedź, co przygotowały Barbie®  Nie pozostało nam nic innego, jak zachęcić do odwiedzenia Biblioteki i obejrzenia wystawy!