WOW! Przed nami 17 edycja imprezy „Małopolska Noc Naukowców”! Już 29 września - w ostatni piątek miesiąca - wspólnymi siłami w 10 miastach małopolski zgłębimy niezwykły potencjał drzemiący w nauce. Małopolska Noc Naukowców odkryje przed Wami najnowsze osiągnięcia naukowe, technologiczne i medyczne. Dodatkowo edycja 2023 odbędzie się pod szyldem trwającego ROKU KOPERNIKAŃSKIEGO, co daje możliwości zapoznania się z sylwetką Mikołaja Kopernika.

Co wydarzy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie? Gwarantujemy EFEKT WOW!  29 września (piątek) będzie wybuchowy…

Harmonogram:

• 17.00-17.15 - Małopolska Noc Naukowców 2023 z efektem WOW! – rozpoczęcie wydarzenia
  • 17.15-18.15 - WOW! Ale eksperyment! Gr. I (5-7 lat) *
  • 18.20-19.20 - WOW! Ale eksperyment! Gr. II (8-11 lat) *
  • 19.25-20.25 - WOW! Ale eksperyment! Gr. III (8-11 lat) *

Angażujące zajęcia naukowe dla dzieci, połączone z pokazami i eksperymentami. Warsztaty prowadzone będą przez Doktora WOW, który łączy ideę ”nauki poprzez zabawę”, przekazując wiedzę i zainteresowanie z zakresu nauk ścisłych, i przyrodniczych. Pokazy eksperymentów są dynamiczne, pełne energii i zaskakujące.

*Obowiązują zapisy, które wystartują w czwartek, 21.09 o godz. 9.00. Zapisy mailowo: multicentrum@biblioteka-skawina.pl, telefonicznie: 12 276 25 71 lub osobiście MBP w Skawinie, ul. Sikorskiego 18.

• 17.15-21.30 - WOW! Ale bałagan!

Zabawa dla dzieci w formie warsztatów plastycznych, polegających na pomalowaniu i przyozdobieniu zaaranżowanej do tego przestrzeni.

• 17.15-21.30 - WOW! Ale poplątanie!

Przestrzenne zadanie wymagające zręczności i koordynacji, polegające na przejściu specjalnie przygotowanego labiryntu i nagradzane gadżetami.

• 17.15-21.30 - WOW! Ale klocki!

Kreatywne zadanie konstrukcyjne wymagające logicznego myślenia i rozwijające wyobraźnię przestrzenną. Poprawne wykonanie zadania nagrodzone będzie zdobyciem gadżetu.

Zapraszamy wszystkich małych i dużych odkrywców, ale będzie WOW!

O nocy naukowców:

„Małopolska Noc Naukowców jest częścią organizowanej od 2005 roku Europejskiej Nocy Naukowców (European Researchers’ Night), która zgodnie z tradycją odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września i stawia sobie za cel promocję oraz popularyzację nauki w europejskim społeczeństwie.

W tym roku 29 września w blisko 433 miastach starego kontynentu odbędą się niesamowite pokazy, doświadczenia i eksperymenty dla wszystkich zainteresowanych nauką uczestników. Noc Naukowców usłyszymy i zobaczymy również w Małopolsce! Celem Małopolskiej Nocy Naukowców (MNN) jest zainteresowanie Małopolan (dzieci, młodzieży, ich rodziców, nauczycieli i opiekunów) naukowymi zagadnieniami oraz zachęcenie młodych ludzi do wyboru zawodu naukowca.

Poprzez różne aktywności –  pokazy, warsztaty, wykłady, zwiedzanie laboratoriów, gry i konkursy – naukowcy w ciekawy i nieskomplikowany sposób pokazują, że nauka to wszystko co nas otacza, a praca naukowców ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie. Partnerzy wydarzenia przedstawiają fascynujące projekty badawcze, opowiadają o najnowszych osiągnięciach naukowych i rozmawiają z uczestnikami na temat różnorodnych dziedzin wiedzy. Niezależnie od zainteresowań, każdy może tutaj znaleźć coś interesującego dla siebie. Przedstawianie zagadnień w niekonwencjonalny, sposób sprzyja ich zrozumieniu oraz zapamiętaniu, a poprzez osobiste zaangażowanie uczestników w przeprowadzanie eksperymentów (a nie tylko ich bierne oglądanie) nauka staje się bliższa, prostsza i przede wszystkim bardzo lubiana. ~ www.nocnaukowcow.malopolska.pl