Obchody Święta Miasta to weekend pełen atrakcji dla całych rodzin, który rokrocznie przyciąga tysiące mieszkańców naszej gminy i nie tylko. W ramach Dni Skawiny 2024 Centrum Kultury i Sportu zaplanowało aż 7 koncertów, plenerową dyskotekę, widowiskowy pokaz laserów, a także Festiwal Kolorów i ekstremalny bieg z przeszkodami. Usłyszymy wiele przebojów miedzy innymi „Jeszcze będzie pięknie” B.R.O. czy hit „Piątunio”, który zaśpiewa dla nas Liber & InoRos. Zwieńczeniem dwudniowej zabawy będzie koncert legendarnej grupy DŻEM z Sebastianem Riedlem na czele. Nie może Was zabraknąć 8 i 9 czerwca na Starorzeczu Skawinki!


Świętowanie rozpoczniemy w sobotę już o godzinie 14.oo. od kolorowych wybuchów energii i radości, czyli Festiwalu Holi. A zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy scenę opanuje „Góral z Gwiazdami”. Show kabaretowe.

Góralski klimat na dłużej zagości na Starorzeczu, gdyż pojawi się Liber & InoRos. To oni zadbają o to, by publiczność ogarnęło „Czyste szaleństwo”. Wieczorną zabawę rozkręci raper B.R.O, autor hitu „Jeszcze będzie pięknie” oraz DJ Jarooo & Callson, którzy zorganizują dyskotekę pełną energii połączoną z widowiskowym pokazem laserów.

W niedzielę, już od samego rana, błotna zabawa dla całych rodzin czyli bieg z przeszkodami – Commandosik, Commando Family i Commando Janusz (zapisy: https://b4sportonline.pl/commando_race/).

Po południu w programie Kalejdoskop talentów zaprezentują się grupy tańczące Zumbę, taniec nowoczesny, balet, i zespoły wokalne. Swoje „pięć minut” będą mieć także nasi najzdolniejsi wokaliści, uczestnicy The Voice Kids – Julia Dąbrowska oraz Mateusz Pierożek (Dionizy Spellman), a towarzyszyć im będzie Małgorzata Szybisty – instruktorka sekcji wokalnej.

Wieczorną zabawę otworzy Kraków Street Band – grupa dobrze znana i lubiana przez skawińską publiczność. 

Wisienką na torcie będzie występ zespołu DŻEM. Od niedawna wokalistą grupy jest Sebastian Riedel, syn zmarłego Ryszarda Riedla. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów Dżemu, takich jak „Wehikuł czasu”, „Whisky”, „Czerwony jak cegła” czy „Sen o Victorii”.

Oczywiście, jak zawsze przez cały weekend na miłośników wirujących atrakcji będzie czekało wesołe miasteczko, na głodnych i spragnionych rozległa strefa gastronomiczna, a na najmłodszych dmuchane zamki, zjeżdżalnie, balony i zabawki.

Dokładny program Dni Skawiny 2024 znajdziecie na stronie internetowej TUTAJ.


Zapraszamy!