Ciepło, spokojnie i radośnie. Taki czas przed nami – wakacyjny. Z ciekawego miejsca, wakacyjnego (bo z Grecji) przylatują do nas obrazy Lucyny Kukosz, artystki i głównej postaci kolejnej wystawy. Ekspozycja „Wszechświat wewnątrz mnie. Ja całym Wszechświatem” będzie niewątpliwie ubogacającym doświadczeniem, gdyż tak jak mówi sama artystka jej obrazy są przeznaczone dla ludzi wysoko wrażliwych, bardziej odczuwających sercem. Zaciekawi nie tylko forma i kolor, ale też opisy obrazów, które niosą w sobie intencje do odbiorcy. Pani Lucyna pragnie aby to, co pokazuje miało odbicie w drugim człowieku. Te obrazy to droga artystyczna do poznania swojego wnętrza poprzez malarstwo. Wieczór uświetni muzyka wybrana i wykonana przez utalentowaną Agatę Trelę – wokalistkę, która szkoli swoje umiejętności solowe pod okiem Katarzyny Szybisty.

Jak mówi artystka: Malarstwo to próba nazwania, wyrażania tych odkryć, tych odczuć, które są tak głęboko we mnie, których nie da się nazwać słowami. Każdy obraz zaczynam, nie wiedząc na początku, co to będzie dokładnie. W procesie malowania zawsze mam intencje odkrycia czegoś ważnego dla siebie, prawdy którą mam w sobie, a której jeszcze nie nazwałam, nie wyraziłam kolorem, kształtem…

Wystawę tworzyć będzie 30 obrazów, w większości o dużym formacie, malowane głównie farbami akrylowymi na płótnie przy użyciu pasty modelingowej. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza na wernisaż 5 lipca o godz. 18.00 do Galerii Pałacyk. Wystawa potrwa tylko do 8 sierpnia 2024 r. Wstęp wolny!