Rekreacja, sport i rodzinne wycieczki w pięknym otoczeniu przyrody tuż obok domu. Czy to możliwe? Tak! W gminie Skawina czekają unikatowe zabytki architektury, rezerwaty przyrody, przydrożne kapliczki, obszary chronione Natura 2000, obiekty sakralne ze Szlaku Architektury Drewnianej i urokliwe lasy. To wszystko jest tuż obok Ciebie!


Skarby Blisko Krakowa powstały zarówno z myślą o rodzinnej rekreacji, jak i aktywnym wypoczynku w gronie znajomych. Znajdują się tutaj miejsca, o których istnieniu mogłeś nie wiedzieć, a które zapamiętasz na zawsze. Poznasz miejsca i obiekty połączone wygodną siecią szlaków dostosowanych do turystyki pieszej, rowerowej, a nawet konnej! Przebiegają one przez tereny sześciu Gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania Blisko Krakowa.

To region o długiej, sięgającej średniowiecza historii oraz lokalnych tradycjach budowanych na przestrzeni kilku wieków. Szeroka oferta rekreacyjna, turystyczna i kulturalna Skarbów Blisko Krakowa sprawia, że region ten jest niezwykle urozmaicony i atrakcyjny dla szerokiego grona zwiedzających. Każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego.

Czy warto spędzać wolny czas w Gminie Skawina? Oczywiście! Zapraszamy do obejrzenia poniższych materiałów wideo:

  • "Spędź czas aktywnie - propozycje dla każdego" - zobacz film
  • "Blisko Krakowa - na rowerze" -  zobacz film
  • "Bogactwo przyrodnicze naszej okolicy" -  zobacz film
  • "Warto zobaczyć" -   zobacz film
  • "Jak bezpiecznie korzystać z infrastruktury pieszo-rowerowej"  -   zobacz film

Realizacja projektu pn. „Promocja oraz popularyzacja szlaków i marki Skarby Blisko Krakowa”, którego celem jest zwiększenie rozpoznawalności marki Skarbów Blisko Krakowa, promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych Gminy Skawina poprzez zakup niezbędnego wyposażenia turystycznego, wydanie broszur informacyjno-promocyjnych oraz wykonanie filmików promujących, jest możliwa dzięki wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2022. Działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" PROW 2014-2020.