Na podstawie art. 5a ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. 2022 poz. 559 z późn. zm.) oraz Uchwały Nr XIII/168/15 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie przyjęcia „Zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Gminy Skawina” zmienionej Uchwałą Nr XXX/431/17 Rady
Miejskiej w Skawinie z dnia 31 maja 2017 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XIII/168/15 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie przyjęcia „Zasad i trybu
przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Gminy Skawina” oraz wprowadzenia tekstu jednolitego „Zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Gminy Skawina” zmienionej Uchwałą Nr VI/61/19 Rady Miejskiej Skawinie z dnia 27 marca 2019 r. w sprawie Uchwały Nr XIII/168/15 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 listopada 2015 w sprawie przyjęcia „Zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Gminy Skawina”, zarządza się, co następuje:

Przedmiot konsultacji

• Postanawia się przeprowadzić konsultacje społeczne, których przedmiotem jest projekt „Koncepcji funkcjonalno-przestrzennej obszaru Ośrodka Kulturalno – Rekreacyjnego „Gubałówka” w Skawinie wraz z otoczeniem”, stanowiąca załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.
  • Konsultacje prowadzone są w celu poznania opinii, złożenia uwag bądź propozycji w zakresie projektu, o którym mowa w ust. 1.

Zasięg konsultacji

Konsultacje mają zasięg ogólnogminny – skierowane są do wszystkich mieszkańców Gminy Skawina, którzy ukończyli 16 lat.

Termin rozpoczęcia i zakończenia konsultacji

• Rozpoczęcie konsultacji: 9 maja 2023 r.
  • Zakończenie konsultacji: 31 maja 2023 r.

Formy konsultacji

Konsultacje przeprowadza się w formie:

• pisemnej – poprzez przyjmowanie uwag z zastosowaniem arkusza konsultacyjnego stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia, poprzez złożenie pisemnych wniosków (z zastosowaniem wskazanego arkusza konsultacyjnego) w siedzibie tut. Urzędu, ul. Rynek 14, pok. 1, lub za pomocą poczty elektronicznej na adres urzad@gminaskawina.pl;
  • publicznego spotkania konsultacyjnego – spotkanie konsultacyjne odbędzie się w formie spotkania stacjonarnego w dniu 10 maja 2023 r. o godzinie 18:00 w ośrodku OKR Gubałówka ul. Spacerowa 4 w Skawinie. Program spotkania zakłada krótką prezentację zrealizowanych prac i projektu „Koncepcji funkcjonalno-przestrzennej obszaru Ośrodka Kulturalno – Rekreacyjnego „Gubałówka” w Skawinie wraz z otoczeniem” , moderowaną dyskusję z członkami zespołu opracowującego dokument.

Komórka organizacyjna odpowiedzialna za konsultacje
Komórką odpowiedzialną za merytoryczny zakres przedmiotowych konsultacji jest:

Wydział Rozwoju i Strategii, Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie ul. Rynek 12 I piętro, pok. 4, 32-050 Skawina.

Projekt „Koncepcji funkcjonalno-przestrzennej obszaru Ośrodka Kulturalno – Rekreacyjnego „Gubałówka” w Skawinie wraz z otoczeniem” będzie w okresie prowadzenia konsultacji dostępny na stronie internetowej Gminy Skawina ( www.gminaskawina.pl), w zakładce „Konsultacje społeczne”, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz w siedzibie Wydziału Rozwoju i Strategii, Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie ul. Rynek 12 I piętro, pok. 4, 32-050 Skawina.

Harmonogram konsultacji oraz pozostałe informacje znajdują się w poniższym zarządzeniu oraz załącznikach.

Źródło: RS