Twój ogródek, taras albo balkon to prawdziwe dzieło sztuki? Sąsiedzi często zatrzymują się koło niego i podziwiają jego aranżację? Kochasz przyrodę i lubisz tworzyć roślinne dekoracje? Koniecznie zgłoś się do konkursu na najpiękniejszy ogródek i balkon w gminie Skawina! Nabór zgłoszeń trwa do 15 września. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zrobić kilka zdjęć i złożyć je wraz z wypełnionym zgłoszeniem w Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie.

Celem konkursu jest wyłonienie dwóch najbardziej atrakcyjnych aranżacji roślinnych w naszej gminie – ogródka i balkonu lub tarasu, upiększających okolicę. Dbanie o zieleń pozwala zmniejszyć ilość zanieczyszczeń i zwiększyć wilgotność powietrza, pomaga zbudować różnorodność fauny i flory, wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne.

Kto może wziąć udział w konkursie?

• osoby pełnoletnie, mieszkańcy Skawiny, zamieszkujący w lokalu posiadającym ogródek, balkon lub taras, którego aranżacja jest zgłaszana do konkursu.

Co można wygrać?

• w kategorii „Najpiękniejszy ogródek w gminie Skawina 2023” - voucher na zakup roślin w sklepie ogrodniczym o wartości 700 zł,
  • w kategorii „Najpiękniejszy balkon/taras w gminie Skawina 2023” - voucher na zakup roślin w sklepie ogrodniczym o wartości 300 zł.

Vouchery będą ważne do 30 czerwca 2024 r. Sklep, w którym będzie można zrealizować vouchery, zostanie wskazany przez Organizatora.

W jaki sposób można się zgłosić do konkursu?

Wydrukowany, wypełniony i podpisany formularz razem ze zdjęciami naszej aranżacji można złożyć:

• osobiście na dzienniku podawczym Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 14, pok. 1;
  • za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 1, 32-050 Skawina; na kopercie należy umieścić dopisek: „Konkurs na najpiękniejszy ogródek i balkon w gminie Skawina 2023”;
  • drogą elektroniczną – wysłać skan wydrukowanego, wypełnionego i podpisanego formularza wraz ze zdjęciami w postaci elektronicznej na adres urzad@gminaskawina.pl; w temacie wiadomości należy umieścić: „Konkurs na najpiękniejszy ogródek i balkon w gminie Skawina 2023”.

Nabór zgłoszeń trwa do 15 września 2023 r.

Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jedną aranżację ogródka, balkonu lub tarasu.

Jakie zdjęcia dołączyć do zgłoszenia?

• przede wszystkim muszą to być zdjęcia naszego autorstwa, nie naruszające praw innych osób,
  • powinny ukazywać aranżację widzianą z zewnątrz budynku (o ile tylko jest to możliwe),
  • ukazywać wnętrza ogródka/balkonu/tarasu,
  • nie powinny zawierać na głównym planie i w tle osób możliwych do zidentyfikowania;
  • zdjęć powinno być minimum 2, maksymalnie 5.

Konkurs powstał dzięki współpracy Referatu Kształtowania Zieleni (Wydział Ochrony Środowiska) i Wydziału Promocji, Sportu i Współpracy.

Ogłoszenie konkursu wraz z regulaminem, formularzem zgłoszeniowym i składem komisji konkursowej znajdują się w załączniku.

Źródło: PSW