Gmina Skawina przy wsparciu druhów z  jednostek OSP Skawina II oraz Polanki Hallera jesienią wymalowała napisy „Zwolnij” i „Odłóż smartfon i żyj” w ramach akcji „Bezpieczna Gmina Skawina” -  to ważne hasło, ale jednocześnie kampania organizowana przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Niebawem edycja wiosenna. Akcje wspierają lokalne firmy: szablony wykonała firma Treko Laser a farbę drogową zakupiła Grana Sp. z o. o. - dziękujemy za zaangażowanie.

- Od lat angażujemy szerokie działania inwestycyjne, związane z poprawą bezpieczeństwa w naszej Gminie. Kolejny już cykl Planu Zrównoważonej Mobilności daje rozwiązania mające na celu zabezpieczenie niechronionych użytkowników ruchu. Za działaniami pilotażowymi idą w parze kampanie, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych i kierowców.  Stąd głośna akcja „Bezpieczna Gmina Skawina”– mówi Burmistrz Norbert Rzepisko.

Materiał archiwalny o akcji

Źródło: BZK