Przypominamy Mieszkańcom kompostującym bioodpady w przydomowych kompostownikach o wypełnieniu ankiety, którą otrzymali w załączeniu do rachunków za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub mailem. Ankietę można również pobrać poniżej.

Celem ankiety jest oszacowanie rocznej ilości bioodpadów poddawanych recyklingowi (wytworzonych i poddanych kompostowaniu) na terenie Miasta i Gminy Skawina, na podstawie danych za 2023 rok.

W związku z nowym sposobem obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych dane zawarte w ankiecie będą wliczone do poziomów, które musi osiągnąć Gmina Skawina. Za nieosiągnięcie wymaganych poziomów recyklingu nałożone będą wysokie kary.

Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe dla osób, które korzystają ze zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami dla posiadaczy kompostowników przydomowych (dotyczy zniżki w wysokości 4 zł od osoby).

Wypełnioną ankietę należy odesłać lub dostarczyć do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Skawina, ul. Rynek 14, pokój nr. 2, 32-050 Skawina w terminie do 29 lutego 2024 r. Dopuszcza się również przesłanie wypełnionej ankiety w formie skanu lub zdjęcia na adres e-mail: urzad@gminaskawina.pl.

Dodatkowych informacji udziela Wydział Ochrony Środowiska pod nr telefonu:

• 12 277-01-08
  • 12 277-01-53

Z góry dziękujemy za pomoc!