Upiększasz naszą gminę, uprawiając ogródek przydomowy, działkowy albo przyblokowy, a może na balkonie? Tworzysz na nim wyjątkowe aranżacje roślinne, dbając o harmonię, bioróżnorodność i ekologię? Zgłoś się do konkursu „Kwitnąca gmina Skawina 2024” i wygraj voucher na zakup roślin o wartości 1000 zł!


Ogród, ogródek, ogródeczek… to schronienie, szczęście, odpoczynek, dom i życie, a nawet lekarstwo dla naszej duszy i ciała. Ogród jest zmienny, czasem nawet kapryśny i nieprzewidywalny, ale czas tam spędzony poprawia samopoczucie, redukuje stres i buduje odporność. W ogrodzie człowiek czuje się szczęśliwy. Mój ogród, w moim ogrodzie, do mojego ogrodu – zazwyczaj mocno utożsamiamy się z tym miejscem. I nieważne, czy to ogród przydomowy, działkowy, przyblokowy, czy na tarasie lub balkonie. Nieważne, czy duży, czy mały – jest skrawkiem raju, który kochamy, bo pragnienie raju zostało wpisane w ludzkie serca…

Burmistrz Norbert Rzepisko serdecznie zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Kwitnąca gmina Skawina”. W tym roku będzie można zgłosić swoje aranżacje w czterech kategoriach:

 • najpiękniejszy ogródek przydomowy;
 • najpiękniejszy ogródek przyblokowy;
 • najpiękniejszy ogródek działkowy;
 • najpiękniejszy ogródek na balkonie lub tarasie.

W każdej kategorii można wygrać voucher na zakup roślin o wartości 1000 zł. Vouchery będą ważne do 30 czerwca 2025 r. Sklep, w którym będzie można zrealizować vouchery, zostanie wskazany przez organizatora konkursu.


W jaki sposób można się zgłosić do konkursu?

Wydrukowany, wypełniony i podpisany formularz razem ze zdjęciami (od 2 do 10) swojej aranżacji można złożyć:

 • osobiście na dzienniku podawczym Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 14, pok. 1;
 • za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 1, 32-050 Skawina; na kopercie należy umieścić dopisek: „Konkurs na najpiękniejszy ogródek w gminie Skawina 2024”; 
 • drogą elektroniczną – wysłać skan wydrukowanego, wypełnionego i podpisanego formularza wraz ze zdjęciami w postaci elektronicznej na adres urzad@gminaskawina.pl; w temacie wiadomości należy umieścić: „Konkurs na najpiękniejszy ogródek w gminie Skawina 2024”.

Czekamy na Państwa zgłoszenia od 16 sierpnia do 16 września 2024 r. 

Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jedną aranżację ogródka, balkonu lub tarasu. 


Jakie zdjęcia dołączyć do zgłoszenia?

 • przede wszystkim muszą to być zdjęcia naszego autorstwa, nie naruszające praw innych osób,
 • powinny ukazywać aranżację widzianą z zewnątrz budynku (o ile tylko jest to możliwe),
 • ukazywać wnętrza ogródka/balkonu/tarasu,
 • nie powinny zawierać na głównym planie i w tle osób możliwych do zidentyfikowania;
 • zdjęć powinno być minimum 2, maksymalnie 10.


Konkurs powstał dzięki współpracy Referatu Kształtowania Zieleni (Wydział Ochrony Środowiska) i Wydziału Promocji, Sportu i Współpracy.

Ogłoszenie konkursu wraz z regulaminem, formularzem zgłoszeniowym i składem komisji konkursowej znajdują się w załączniku.


Źródło: PSW/KZ