Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji wydarzenia "Posprzątaj z nami Małopolskę!".

Każdego roku pojawia się problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych - w lasach, w parkach, wokół zbiorników wodnych i strumieni. To od nas zależy czy nasze najbliższe otoczenie będzie wielkim wysypiskiem śmieci, czy wspólnie o nie zadbamy. Jeśli chcesz, żeby nasze miasto lub wieś były wspaniałymi miejscami do odpoczynku i turystyki to działaj z nami! Przyłącz się do inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego i Gminy Skawina i posprzątaj z nami naszą gminę i Małopolskę! Akcja ruszy 22 marca i potrwa do 22 kwietnia 2024 r.

• Akcja trwa w dniach 22.03 - 22.04.2024, ale jeżeli będziecie chcieli zorganizować akcję sprzątania w innym terminie wystarczy, że zgłosicie to do Wydziału Ochrony Środowiska;
  • Wydział Ochrony Środowiska przyjmuje zgłoszenia chętnych do posprzątania swojej okolicy telefonicznie 12 277-01-08 lub mailowo a.chmielarczyk@gminaskawina.pl;
  • Wszystkim chętnym do wzięcia udziału w akcji zapewnimy worki na odpady oraz rękawiczki;
  • Osoby/grupy, które zaangażują się w akcję prosimy o informację jaki teren będzie sprzątany;
  • Odpady z wcześniej ustalonych miejsc odbierze Miejski Zakład Usługowy Sp. z o.o. po naszym zgłoszeniu (dlatego tak ważne jest zgłoszenie do nas indywidualnych działań).

Chcesz się podzielić z nami wrażeniami po akcji?

• Prześlij mailem zdjęcia wraz z krótką relacją na adres: a.chmielarczyk@gminaskawina.pl;
  • Odwiedź na portalu Facebook stronę @Posprzątaj z nami Małopolskę.

Zapraszamy!

Źródło: OŚ