Budowa I odcinka Północnej Obwodnicy Skawiny etap I

Budowa I odcinka Północnej Obwodnicy Skawiny etap I, (dot. rozbudowy istniejącego skrzyżowania drogi gminnej z ulicą Krakowską - droga krajowa nr 44).

ORGANIZATOR: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
PROGRAM: Zintegrowany Program Łagodzenia Skutków Restrukturyzacji Górnictwa, Hutnictwa oraz Wielkiej Syntezy Chemicznej na terenie Województwa Małopolskiego
WARTOŚĆ PROJEKTU: 1 450 139,98 zł
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 738.395,00 zł
OKRES REALIZACJI PROJEKTU: 12-10-2005 do 20-06-2006 r.
DATA WYBORU PROJEKTU: 20-10-2005 r.

Opis projektu:

Projekt obejmował rozbudowę skrzyżowania drogi gminnej z ul. Krakowska (DK44), tak aby przystosować je do połączenia z projektowaną drogą gminną kl. G – przyszła Obwodnica. Wykonano następujące prace: dobudowę jednostronnego poszerzenia o dł. 179m w ul. Krakowskiej, rozbudowa wlotu drogi gminnej na parametrach drogi głównej (kl. G) na odcinku 117 m., budowa zjazdu na istniejącą drogę gminna (kl. D).

Podstawowym, ogólnym celem projektu jest poprawa dostępności komunikacyjnej regionu, poprzez:

• zwiększenie atrakcyjności nowych i istniejących terenów inwestycyjnych przez usprawnienie dostępu do nich,
  • zredukowanie czasu podróży,
  • poprawę bezpieczeństwa ruchu.