ORGANIZATOR: Ministerstwo Edukacji Narodowej

PROGRAM: „Radosna Szkoła” Edycja 2011

WARTOŚĆ PROJEKTU: 6  000,00 zł

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 6 000,00 zł

OKRES REALIZACJI PROJEKTU: 29-04-2011 do 31-12-2011 r.

DATA WYBORU PROJEKTU: 07-04-2011 r.

Opis projektu:

W ramach programu „Radosna szkoła” Gmina Skawina jako organ prowadzący szkół podstawowych otrzymała wsparcie finansowe na pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw dla Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach. Jest to ostatnia ze szkół z oddziałami I-III, dla których organem prowadzącym jest Gmina Skawina, która skorzystała z Programu „Radosna Szkoła”. Wszystkie inne zakupiły pomoce do miejsc zabaw dla najmłodszych uczniów w ramach I i II edycji Programu. Pomoce te mają zapewnić możliwość organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci. Miejsca zabaw zostały wyposażone w przyrządy pozwalające na zaspokojenie przez dziecko potrzeby ruchu, w tym m.in. duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, elementy lub zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo – ruchową. Zakupiony sprzęt spełnia także funkcje edukacyjne i usprawnia małą motorykę (układanki czy kąciki tematyczne, zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami).