RAPORT PODSUMOWUJĄCY KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU KONCEPCJI FUNKCJONALNO-PRZESTRZENNEJ OBSZARU OŚRODKA KULTURALNO – REKREACYJNEGO „GUBAŁÓWKA” W SKAWINIE WRAZ Z OTOCZENIEM

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje, iż w toku konsultacji społecznych w zakresie Koncepcji funkcjonalno-przestrzennej obszaru Ośrodka Kulturalno – Rekreacyjnego „Gubałówka” w Skawinie wraz z otoczeniem, wpłynęło 6 uwag. Wszelkie szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

RAPORT Z KONSULTACJI

Działając na podstawie art. 5a ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. 2022 poz. 559 z późn. zm.) oraz Uchwały Nr XIII/168/15 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie przyjęcia „Zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Gminy Skawina” zmienionej Uchwałą Nr XXX/431/17 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 31 maja 2017 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XIII/168/15 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie przyjęcia „Zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Gminy Skawina” oraz wprowadzenia tekstu jednolitego „Zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Gminy Skawina” zmienionej Uchwałą Nr VI/61/19 Rady Miejskiej Skawinie z dnia 27 marca 2019 r. w sprawie Uchwały Nr XIII/168/15 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 listopada 2015w sprawie przyjęcia „Zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Gminy Skawina” Burmistrz Miasta i Gminy Skawina przedkłada raport z konsultacji społecznych w zakresie projektu Koncepcji funkcjonalno-przestrzennej obszaru Ośrodka Kulturalno – Rekreacyjnego „Gubałówka” w Skawinie wraz z otoczeniem.

CEL KONSULTACJI: poznanie opinii, złożenie uwag bądź propozycji w zakresie proponowanego projektu Koncepcji funkcjonalno-przestrzennej obszaru Ośrodka Kulturalno – Rekreacyjnego „Gubałówka” w Skawinie wraz z otoczeniem.

PODMIOTY ZAANGAŻOWANE W KONSULTACJE: Konsultacje mają zasięg ogólnogminny – skierowane są do wszystkich mieszkańców Gminy Skawina, którzy ukończyli 16 lat.

DZIAŁANIA INFORMACYJNE: informacja o planowanych i prowadzonych konsultacjach społecznych została szeroko upowszechniona z wykorzystaniem różnych kanałów i narzędzi takich jak: strona internetowa Gminy, profil FB Gminy, komunikacja via email, tablice urzędowe, tablice ogłoszeniowe na terenie miasta i gminy.

PRZEBIEG I WYKORZYSTANE FORMY KONSULTACJI:

Konsultacje społeczne prowadzone były w terminie 9.05.2023 roku do 31.05.2023 roku
w następujących formach:

1. pisemnej – uwagi i opinie do projektu Koncepcji można było składać za pomocą wypełnionego i podpisanego formularza opublikowanego wraz z projektem Koncepcji w następujący sposób:
  • w siedzibie Urzędu  Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 14, 32-050 Skawina, poprzez złożenie na Dzienniku Podawczym,
  • za pomocą poczty elektronicznej, na adres: urzad@gminaskawina.pl
  1. spotkania konsultacyjnego – spotkanie konsultacyjne odbyło się w formie spotkania stacjonarnego w dniu 10 maja 2023 r. o godzinie 18:00 w ośrodku OKR Gubałówka ul. Spacerowa 4 w Skawinie..

Projekt Koncepcji funkcjonalno-przestrzennej obszaru Ośrodka Kulturalno – Rekreacyjnego „Gubałówka” w Skawinie wraz z otoczeniem wraz z formularzem zgłaszania uwag były dostępne do pobrania na stronie internetowej Gminy Skawina (www.gminaskawina.pl), w zakładce „konsultacje społeczne”, oraz do wglądu w siedzibie Wydziału Rozwoju i Strategii, Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie ul. Rynek 12 I piętro, pok. 4, 32-050 Skawina.

LICZBA OSÓB I/LUB PODMIOTÓW UCZESTNICZĄCYCH W KONSULTACJACH: W toku konsultacji uwagi zgłoszone zostały przez 6 osób i podmiotów.

WYNIKI KONSULTACJI:

Wyniki konsultacji znajdą Państwo w raporcie znajdującym się w poniższym załączniku.

Link do informacji w Biuletynie Informacji Publicznej: KLIKNIJ TUTAJ.