Przygotowujemy się do drugiego etapu remontu stadionu miejskiego. Po zakończeniu wszystkich prac dzieci i młodzież będą mogli trenować w znacznie bardziej komfortowych warunkach. Otrzymaliśmy dofinansowanie wynoszące 4,5 mln zł i te środki zostaną przeznaczona na stworzenie nowoczesnej infrastruktury lekkoatletycznej, trybun i oświetlenia, a płyta główna boiska piłkarskiego zyska sztuczną nawierzchnię. Coraz więcej samorządów i klubów piłkarskich decyduje się na nawierzchnię ze sztucznej trawy. Pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na wysokiej jakości boiska przy rosnącej liczbie zajęć sportowych i dla drużyn. By sprostać rosnącemu zainteresowaniu wybierane są właśnie boiska ze sztuczną trawą.

Treningi na powietrzu częściej i przez cały rok
Zaletą sztucznej nawierzchni jest to, że można na niej grać niezależnie od warunków atmosferycznych. Niestraszne jej obfite deszcze, susza lub śnieg. Sztuczna trawa pozwoli też na zwiększenie liczby treningów. To odpowiedź na uwagi skawińskich klubów sportowych, które sygnalizowały, że chcą prowadzić więcej zajęć na świeżym powietrzu. Wadą naturalnej trawy jest wymagana w ciągu dnia przerwa od zajęć oraz brak dostępności przez około ⅓ roku. Sztuczna nawierzchnia pozwoli na wiele godzin gry w ciągu dnia i na treningi kolejnych drużyn po sobie w ciągu całego roku. 

Wygoda i bezpieczeństwo
Nowoczesne sztuczne nawierzchnie są bezpieczniejsze i ograniczają ilość kontuzji bardziej od naturalnej trawy. To szczególnie ważne dla stadionu miejskiego, na którym trenują dzieci i młodzież ze skawińskich klubów sportowych. Nawierzchnia jest idealnie płaska, bez garbów, dołków i wyrwanych kępek trawy. Na takiej nawierzchni spada ryzyko potknięć, naderwań mięśni i zwichnięć kostki. Sztuczna trawa nie przeciąża stawów w takim stopniu jak naturalna.