Czy wiesz, że  40% odprowadzanego podatku przez osoby zameldowane w naszej gminie, wraca do naszego budżetu? Oznacza to więcej środków na inwestycje, które służą nam wszystkim tj.: remonty dróg i chodników, budowa przedszkoli i szkół, oświetlenie ulic itp.


Prawdą jest, że podatnik składając roczne rozliczenie PIT do urzędu skarbowego składa je zgodnie z miejscem zamieszkania, więc meldunek może mieć w innym miejscu, jednak chcielibyśmy pokazać mieszkańców jakie korzyści płyną z zameldowania. - mówi burmistrz Norbert Rzepisko 

Meldunek na pobyt stały powoduje, że stajesz się wyborcą w miejscu zameldowania i nie potrzebujesz podejmować już żadnych czynności przed wyborami, aby głosować tam gdzie mieszkasz i jesteś zameldowany. Ma on również znaczenie przy ubieganiu się o miejsce w żłobku czy przedszkolu dla dziecka. 

- Co roku przybywa w naszej gminie mieszkańców, jednocześnie bardzo dużo środków inwestujemy, by żyło się państwu w naszej gminie coraz lepiej – mówi burmistrz Norbert Rzepisko. – Chciałbym, żeby każdy kto tutaj mieszka, tu zostawiał swoje podatki. Niestety część osób nie posiada żadnego meldunku a część nie widząc potrzeby nie zmienia go, mimo zmiany miejsca swojego zamieszkania.  Meldunek to tylko jedna wizyta w urzędzie, która zajmuje 10 minut. – dodaje. 
Usługa zameldowania na pobyt stały jest bezpłatna, wydanie zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt stały także jest bezpłatne. Meldunek ma miejsce „od ręki”. Wystarczy zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Urząd Stanu Cywilnego, Rynek 3 poz. 13  (nr tel. 12 2770 162, 161, 160). Do zgłoszenia meldunku potrzebny jest tylko dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu. Nie trzeba także wymeldowywać się z dotychczasowego miejsca zamieszkania, nasi urzędnicy załatwią wszystkie formalności za państwa – zapraszamy! Ilość pozyskanych środków zewnętrznych niezbędnych do prowadzenia dużych zadań pokazuje jak dynamicznie rozwija się nasza gmina. Tak zwane zadania własne pokrywane są w całości z budżetu gminy. Te natomiast inwestycje, które realizowane są w montażu finansowym, czyli otrzymaliśmy na nie dofinansowanie, wymagają finansowego wkładu własnego. Dlatego tak ważne jest gdzie mieszkańcy są zameldowani i gdzie odprowadzają podatek. Razem możemy więcej. 

Grafika "Zamelduj się w Gminie Skawina"


grafika Rozlicz PIT w gminie Skawina

W galerii kilka przykładów realizowanych zadań.


Źródło: PSW