Czy wiesz, że 40% odprowadzanego podatku przez osoby zameldowane w naszej gminie, wraca do naszego budżetu? Oznacza to więcej środków na inwestycje, które służą nam wszystkim tj.: remonty dróg i chodników, budowa przedszkoli i szkół, oświetlenie ulic itp.
Prawdą jest, że podatnik składając roczne rozliczenie PIT do urzędu skarbowego składa je zgodnie z miejscem zamieszkania, więc meldunek może mieć w innym miejscu, jednak chcielibyśmy pokazać mieszkańców jakie korzyści płyną z zameldowania. - mówi burmistrz Norbert Rzepisko
Meldunek na pobyt stały powoduje, że stajesz się wyborcą w miejscu zameldowania i nie potrzebujesz podejmować już żadnych czynności przed wyborami, aby głosować tam gdzie mieszkasz i jesteś zameldowany. Ma on również znaczenie przy ubieganiu się o miejsce w żłobku czy przedszkolu dla dziecka.
- Co roku przybywa w naszej gminie mieszkańców, jednocześnie bardzo dużo środków inwestujemy, by żyło się państwu w naszej gminie coraz lepiej – mówi burmistrz Norbert Rzepisko. – Chciałbym, żeby każdy kto tutaj mieszka, tu zostawiał swoje podatki. Niestety część osób nie posiada żadnego meldunku a część nie widząc potrzeby nie zmienia go, mimo zmiany miejsca swojego zamieszkania. Meldunek to tylko jedna wizyta w urzędzie, która zajmuje 10 minut. – dodaje.
Ilość pozyskanych środków zewnętrznych niezbędnych do prowadzenia dużych zadań pokazuje jak dynamicznie rozwija się nasza gmina. Tak zwane zadania własne pokrywane są w całości z budżetu gminy. Te natomiast inwestycje, które realizowane są w montażu finansowym, czyli otrzymaliśmy na nie dofinansowanie, wymagają finansowego wkładu własnego. Dlatego tak ważne jest gdzie mieszkańcy są zameldowani i gdzie odprowadzają podatek. Razem możemy więcej.
W galerii kilka przykładów realizowanych zadań.
Źródło: PSW