CKiS na wynos w listopadowej odsłonie. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych i warsztatów dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.


  • Koncert zespołu Tanto  „Ich nie policzyłby nikt”

16 listopada, godz. 18.00, Świetlica Wiejska w Pozowicach

„Ich nie policzyłby nikt” w wykonaniu zespołu Tanto to widowisko muzyczno-poetyckie, wyreżyserowane przez Katarzynę Szybisty. Piękny i wzruszający kolaż tradycyjnych i współczesnych pieśni patriotycznych poprowadzi nas drogą ludzi uwikłanych w historię wbrew własnej woli. Wokalistki wcielają się w prawdziwe wojenne dziewczyny, które cierpiały w samotności, nie wiedząc, co los przyniesie im samym i ich rodzinom. Na program koncertu składają się: „Rota”, „Taki kraj”, „Miasto 44”, „Biały krzyż”, „Hej, hej ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Walczyk”, „Mury”, „Piosenka o Wojtku”, „Major Ponury”, „Miejcie nadzieję”, „Wojna złodziejka”.


  • Koncert muzyki rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry Dętej Koźmice: „DĘTO-teka”

20 listopada,  godz. 17.30, nowy budynek Świetlicy Wiejskiej w Jaśkowicach

Koncert muzyki popularnej w wykonaniu młodej, ale już uznanej orkiestry dętej. W programie usłyszymy muzykę rozrywkową, filmową, nie zabraknie także góralskich rytmów – czyli klimatów idealnych przed zbliżającymi się Andrzejkami.


  • zajęcia z elementami Sensoplastyki dla dzieci  (1 – 8 lat) wraz z opiekunami

21 listopada, godz.11.00, Świetlica Wiejska w Grabiu

Sensoplastyka, czyli odkrywanie faktur i kolorów to praca rodzica z dzieckiem, w której liczy się proces, a nie efekt końcowy. Twórcza plastyka sensoryczna to zabawa i eksploracja w pełni bezpiecznych kolorowych materiałów, fascynująca zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Celem jest wspólna praca i doświadczanie.


  • warsztaty artystyczne „Świąteczne dekoracje – DIY”

23 listopada, godz. 17.30, Świetlica Wiejska w Ochodzy

30 listopada, godz. 17.30, budynek OSP Jaśkowice, ul. Krakowska 32

Pierwsze 2 z 4 warsztatów związanych z Bożym Narodzeniem. Cieszą się one zawsze największym zainteresowaniem. Podczas nich przygotujemy niebanalne stroiki świąteczne na bazie kory drzew, ciekawych korzeni, naczyń i innych gadżetów domowych codziennego użytku. Podpowiemy, jak udekorować stół, ściany i… sufity. Warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.


  • warsztaty prowadzone przez Muzeum Regionalne w Skawinie „Zwyczaje Andrzejkowe”

29 listopada, godz. 11.00, Szkoła Podstawowa w Rzozowie

Podczas „Zabaw andrzejkowych” poznamy zwyczaje, przesądy i wróżby obecne w tradycji skawińskich wsi, szczególnie związane z postacią wymarzonego kawalera dla panien. Prowadzący – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie, Pan Czesław Gąsiorowski – przybliży nam popularne zabawy prowadzone w andrzejkowy wieczór.

Wstęp na wydarzenia jest BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne (tel. 12 276 34 64).