Zapraszamy najmłodszych Widzów do wspaniałego świata baśni, bajkowych opowieści, piosenki i tańca. Wszystko za sprawą kolejnego sezonu Teatru Dzieciom, który startuje już 9 października!


Przed nami osiem niesamowitych i pełnych niespodzianek wydarzeń. W roli głównej poznamy okazałe, puszyste koty; nietypowe postaci bajkowe, jak Różowego Kapturka, czy Zielonego Kopciuszka; zatańczy Zefirek, zagra Świerszcz Maurycy, ryś Ryś wpadnie w tarapaty, a Pan Kleks obdarzy nas mocą kolorowych piegów. To wszystko za sprawą magicznych chwil spędzonych podczas wieczornych spotkań w ramach cyklu Teatr Dzieciom.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem sztuk w sezonie 2023/2024:


  • 9 października, godz. 17:30 – „DETEKTYW KOT” w wykonaniu Teatru KULTURESKA

Historia Maryli Kotowicz – najbardziej znanej kociej wokalistki. Będziemy mieć okazję być świadkami jubileuszowego koncertu wyjątkowej artystki. Jednak ze względu na zagubienie ważnego atrybutu scenicznego zrodzi się ryzyko odwołania wydarzenia. Stąd na scenie pojawi się detektyw Kot, który wraz z asystentką Kocimiętką ruszy na poszukiwanie zguby artystki… Na widzów będzie czekać szereg ekologicznych zagadek pozostawionych przez sprawcę kradzieży. W czasie dochodzenia dowiemy się nie tylko jak rozwiązać ogrom ekologicznych problemów, ale także znajdziemy odpowiedź na zagadkę wszechczasów: „Czy kotom potrzebne są buty?”.


  • 13 listopada, godz. 17:30 – „RÓŻOWY KAPTUREK” w wykonaniu Teatru ŻELAZNY

Kapturek na hulajnodze i Babcia pokonująca Wilka w walce! Poznamy nową historię „Czerwonego Kapturka”, opisaną przez trzech krasnali. Kreatywni, niebanalni, zawsze wychodzący cało z opresji – to oni zdominują przebieg zdarzeń, wykreują nowe przygody  Czerwonego… to znaczy Różowego Kapturka. Będziemy świadkami castingu na Kapturka, pokonania Wilka przez Babcię, wypuszczenia zwierząt z ZOO. Na oczach widzów powstanie zakręcony spektakl pełen zarówno zabawnych gagów, jak i pouczających historii. Nudno nie będzie, to pewne!


  • 11 grudnia, godz. 17:30 – „PAN KLEKS” w wykonaniu KRAKOWSKIEGO BIURA PROMOCJI KULTURY

Adasiowi Niezgódce nic się nie udaje. Dopiero w Akademii Pana Kleksa dzięki postaciom, które spotka, uwierzy w siebie. Szybko zaprzyjaźni się z nimi i przeżyje wspaniałe bajkowe przygody. Dzięki Panu Kleksowi przeniesiemy się w świat magii; zobaczymy zaczarowane kolory w kleksowych probówkach; poczujemy piękny zapach niezwykłej kwiatowej zupy, a odważne dzieciaki zostaną nagrodzone niepowtarzalnym PIEGIEM Akademii!!! Wysłuchamy znanych wszystkim piosenek: „Kaczki Dziwaczki”, „Bajki”, „Meluzyny”, „Dzika”, „Księżyca”, co odwiedził  pewien staw. Nie przegap, wstąp do naszej Akademii!

  • 8 stycznia, godz. 17:30 – „Dobre Rady Lisa Witalisa”, musical w wykonaniu GRUPY O! TEATR

Lis Witalis to szelma jakich mało. Czego ten zwierz nie obieca, by zdobyć, czego zapragnie? Szczyci się swoim długim, puszystym ogonem nie mniej niż swoim sprytem i inteligencją. Wykorzystując ufność, łatwowierność, a niekiedy i naiwność napotkanych stworzeń – sam spełnia swoje zachcianki. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku, niech się strzegą jego dobrych rad, ale i lisowi przyjdzie w końcu ponieść zapłatę za swe niecne sprawki. Spektakl muzyczny z planem mieszanym, autorską muzyką i piosenkami.


Perypetie łąkowego poety – świerszcza Maurycego, który bezskutecznie wzdycha do pracowitej Mrówki. Sytuację wykorzystuje chuligan Komar, który przekonuje go, że aby być „fajnym”, to popisywanie się, mówienie brzydkich słów i dokuczanie słabszym jest najlepszą metodą. Naiwny Świerszcz gorliwie wypełniając zlecone przez Komara zadania  zrani swoją najukochańszą osobę – Mrówkę. Świerszcz zrozumie, jak błędne było jego zachowanie i poprosi o pomoc. To dzieciaki wezmą sprawy w swoje ręce, za ich radą Komar zostanie słusznie aresztowany, a Świerszczowi pomogą zdobyć przychylność wybranki Mrówki.


Niesforne rodzeństwo: Zefirek, Kropelka i Płomyczek – dzieci Pani Ziemi przybiorą ludzką postać. Kłócące się ze sobą o pierwszeństwo Żywiołki wprowadzają na Ziemi pogodowy zamęt i zaburzą panującą tam równowagę. To dzieci ostatecznie nauczą naszych bohaterów tego, że każdy wspólny cel wymaga współpracy i szacunku dla drugiej osoby. Utwierdzimy się, że to, co odróżnia nas od innych, często nie jest naszą wadą, ale największą wartością, a różnorodność stanowi o bogactwie naszej Planety. Spektakl porusza tematykę akceptacji inności i szacunku wobec drugiego człowieka, a także pozwoli poznać różne zagadnienia przyrody. 

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? „Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Ryś Ryś tym razem zawędrował o jeden strumyk za daleko. Opuścił las i pierwszy raz napotkał ślady obecności przedziwnego stworzenia jakim jest… człowiek. To zdarzenie wpędzi Rysia w niemałe tarapaty, bowiem dzikie wysypisko na obrzeżach lasu skrywa wiele niebezpieczeństw. Na szczęście z pomocą przyjdą miejscowi lokatorzy: król Szczur i przynajmniej dwie śpiewające muchy oraz Profesor najmądrzejszy z profesorów. Pomoc się przyda tym bardziej, że jak legenda głosi – ponoć w stertach śmieci mieszka ogromny… smok. Autorski spektakl będący spojrzeniem na postać i działalność człowieka z perspektywy zwierząt. Humorystyczna przygoda nie pozbawiona szczypty filozofii, nawiązująca do klasyki baśni o dzielnym rycerzu, pięknej księżniczce i smoku co ogniem zionie.


Bilety w cenie:

  • Bilet ulgowy (dzieci od 2. roku życia) – 25 zł od osoby,
  • Bilet normalny (dorośli) – 30 zł od osoby,

do nabycia od 25 września w kasach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie:

  1. w Kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 7:00 do 21.00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  2. w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje możliwość zakupu jednego biletu ulgowego dla osoby pełnoletniej, sprawującej opiekę nad małoletnimi uczestnikami.
Liczba miejsc na widowni ograniczona!

Zapraszamy do kolorowego świata Teatru Dzieciom!