Jubileuszowy, piąty Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych już za nami. W tym roku wzięło w nim udział 29 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które na 22 stanowiskach przedstawiły swoje działania i zaprosiły do wspólnych aktywności. Tradycyjnie można było też wziąć udział w grze stanowiskowej, która pozwoliła dowiedzieć się jak najwięcej o naszych NGO i wygrać ciekawe nagrody ufundowane przez Gminę Skawina i organizacje .

Nauka rozpalania ognia i resuscytacji, błotna kuchnia, strzelnica, paintball oraz... escape room, używanie węża strażackiego, tor przeszkód, tworzenie świeczki z wosku pszczelego, zdjęcie z królem Janem III Sobieskim oraz nauka gry na perkusji. Te i inne atrakcje czekały na wszystkich, którzy 12 września 2021 w godzinach: 14.00 - 18.00 odwiedzili Park Miejski w Skawinie. Można było również wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym, zaszczepić się przeciwko COVID-19, porozmawiać z ekodoradcą na temat wymiany "kopciucha". A na stanowisku Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi można było dowiedzieć się, jak Gmina Skawina przez cały rok wspiera organizacje pozarządowe, porozmawiać o konsultacjach społecznych i Lokalnej Sieci Adaptacji.

Tegoroczny DOPIS w liczbach:

• 29 organizacji i grup nieformalnych, które zechciały przedstawić swoje działania.
  • 22 stanowiska
  • 4 godziny wrażeń, poznawania organizacji i świetnej zabawy
  • 30 nagród ufundowanych przez NGO i Gminę Skawina
  • 250 kart wydanych do gry stanowiskowej
  • 3 losowania nagród
  • kilkuset mieszkańców naszej gminy którzy przybyli do parku miejskiego
  • ponad 300 osób które skorzystało ze stanowiska spisowego
  • ...setki uśmiechów, podziękowań i słów wsparcia skierowanych do naszych organizacji pozarządowych!

Tegoroczny DOPIS był wielkim świętem naszych organizacji i mieszkańców, potwierdził że impreza która na stałe już wpisała się w kalendarz imprez w naszej gminie jest nadal wyczekiwana przez wszystkich. Dlatego już teraz zapraszamy na kolejny DOPIS!