Już po raz szósty zapraszamy na Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych, który w tym roku odbędzie się 11września 2022 r., w godzinach 14:00-18:00 na terenie starorzecza w Parku Miejskim w Skawinie.

Jak co roku organizacje pozarządowe i grupy nieformalne przygotowały wiele atrakcji, które pozwolą w praktyce poznać ich działania ale i  w sposób ciekawy i aktywny spędzić niedzielne popołudnie.

Na jakie atrakcje możecie liczyć podczas Dnia Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych w tym roku?
- koncerty
- warsztaty, konkursy, rebusy, quizy
- treningi piłki nożnej
- plenery malarskie
- strefa ZEN
- pokazy i kursy pierwszej pomocy
- wozy strażacki
- obozowisko turystyczne z hamakami
- kreatywno-plastyczne zajęcia w stylu DIY i Up-cykling
- rekonstrukcje historyczne, strzelnice i wykrywacze metali i wiele, wiele innych!


Tradycyjnie zapraszamy też do udziału w grze stanowiskowej, która pozwoli dowiedzieć się jak najwięcej o organizacjach i grupach, a także wygrać ciekawe nagrody przygotowane przez organizatorów i współorganizatorów. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym gra stanowiskowa będzie przebiegała dwoma ścieżkami: żółtą i niebieską.
Nie zabraknie też informacji o możliwości zaangażowania się w sprawy mieszkańców i Gminy Skawina. Będzie można dowiedzieć się, jak włączyć się w wolontariat, zrealizować Inicjatywę Lokalną czy wesprzeć stowarzyszenia i fundacje. Możecie liczyć na wiele podpowiedzi i inspiracji!


Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w DOPIS prosimy o przestrzeganie próśb naszych służb porządkowych. Prosimy o wchodzenie na teren imprezy przez trzy przygotowane na ten cel wejścia. Informujemy również, że w niedzielę 11 września z użytkowania wyłączony będzie parking żwirowy na ul. Kublińskiego.DOPIS 2022 jest współfinansowany ze środków Gminy Skawina.Organizatorem wydarzenia są skawińskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.
Realizatorem zadania jest Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych.
-----
Jesteś osobą o szczególnych potrzebach? Skontaktuj się z nami i wspólnie zastanowimy się, jak ułatwić Ci dołączenie do naszego wydarzenia.
mail: cop@gminaskawina.pl