Wrzesień nieśmiało spogląda zza rogu, przypominając o kończących się wakacjach. To nie oznacza kresu wycieczkowego relaksu! Skawińska coroczna wyprawa biblioteczna powoli staje się bestsellerem. Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie postanowiła wspólnie ze skawińskim kołem PTTK utrzymać tradycję; w końcu promocja czytelnictwa w tej formie to świetna zabawa!

Biblioteka serdecznie zaprasza na wycieczkę, której motywem przewodnim (jak sama nazwa wskazuje), jest miłość do książek – BIBLIO-TREKKING 4.0. W tym roku uczestnicy odwiedzą zaprzyjaźnioną Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzeszowicach, poznają jej wnętrza, historię oraz działalność. Warto – to fantastyczne miejsce! Następnie zwiedzą siedemnastowieczny Klasztor w Czernej oraz Zamek Tenczyn. W poznaniu obiektów pomoże pan Ryszard Łenyk, przewodnik z chrzanowskiego PTTK, który oprócz historii ma w zanadrzu także niesamowite ciekawostki o punktach na mapie tegorocznej wyprawy. Finałem BIBLIO-TREKKINGU 4.0 będzie grill integracyjny w Zelczynie, na terenie filii bibliotecznej skawińskiej MBP.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

• Data wycieczki: 10 WRZEŚNIA 2022 (sobota)
  • Godzina startu: 8:00
  • Godzina zakończenia: ok. 18:00
  • Miejsce zbiórki: Budynek Biblioteki Głównej (ul. Sikorskiego 18)
  • Długość trasy (pieszo): ok. 6 km
  • Trasa: SKAWINA – MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KRZESZOWICACH – KRZESZOWICE – KLASZTOR W CZERNEJ – ZAMEK TENCZYN W RUDNIE – ZELCZYNA (GRILL)
  • Cena: 35 zł
  • Uczestnicy: wszyscy chętni – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Zgłoszenia: do 5 września w Bibliotece Głównej oraz w siedzibie Koła Miejskiego PTTK Skawina (ul. Kościuszki 10).