Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych Przejdź do podstrony deklaracja dostępności

Menu

Bezpieczny i Aktywny Senior

Bezpieczny i Aktywny Senior” to kampania informacyjna, której inicjatorem jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ma ona na celu uwidocznienie społeczeństwu możliwości zapewnienia bezpieczeństwa seniorom oraz możliwości aktywizacji osób starszych. Jej nadrzędnym celem jest jednak ochrona osób starszych przed przestępstwami, takimi jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, nadużycia w prywatnych placówkach całodobowego pobytu, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek.

Drugim obszarem priorytetowym kampanii jest szeroko rozumiana aktywność – zawodowa, społeczna, sportowa, edukacyjna, kulturalna, rekreacyjna. Prowadzenie aktywnego i zdrowego stylu życia w znacznym stopniu wpływa na stan zdrowia oraz wydłużenie się okresu samodzielności osób starszych.

Są sytuacje, kiedy rodzina nie jest w stanie opiekować się osobą chorą, starszą, niepełnosprawną, która wymaga całodobowego wsparcia, dlatego przemyślany wybór placówki całodobowej opieki jest bardzo ważny. Zapraszamy do zapoznania się z założeniami kampanii  (KLIKNIJ TUTAJ), gdzie zamieszczono m.in. opis dostępnych form wsparcia oferowanego osobom starszym oraz materiałem filmowym przygotowanym przez MRPiPS.